I. Šimonytė: šildymo kompensacijų prašančių žmonių daugės

Фото BFL/Томаса Урбялениса

Premjerė Ingrida Šimonytė mano, kad smarkiai brangstant šildymui kompensacijų prašančių žmonių šiemet bus daugiau nei praėjusį šildymo sezoną, tačiau mažiau negu prieš dvejus metus.   

„Matome, kad bus daugiau žmonių, kuriems reikės kompensacijų apsimokėti šildymo sąskaitas ir kitas komunalines paslaugas, ir biudžete tai atsispindės, tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad tokių žmonių vis dar bus, pagal mūsų prognozes, gerokai mažiau negu buvo per 2019-2020 metų šildymo sezoną“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjerė. 

Jos teigimu, 2020-2021 metų žiemą kainos buvo neįprastai nukritusios.  

„Tai, ką stebime šiais metais, kad ir kokie atrodytų įspūdingi kainų kilimai, tai yra išlaidų didėjimas maždaug į 2019-2020 metų šildymo sezono lygį, o pajamos per tą laiką, drįstu priminti, padidėjo tikrai ne vienu, ne dviem ir ne penkiais procentais“, – pridūrė premjerė. 

Pasak jos, 2022 metų biudžete, kaip ir kasmet, bus numatyta lėšų mokėti šildymo kompensacijas nepasiturintiems žmonėms. 

Energetikos ministerija siūlo leisti gyventojams už šildymą mokėti visus metus, 

Prognozuojama, kad centralizuotas šildymas šį sezoną gali brangti vidutiniškai iki 30 proc., o Vilniuje – net 50-60 proc.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) skaičiavimais, pabrangus šildymui, dėl kompensacijų galėtų kreiptis dar apie 7,4 tūkst. būsto savininkų, jiems papildomai reikėtų apie 5,2 mln. eurų. 

Dabar paramos gavėjų yra apie 95 tūkst., arba 3,35 proc. visų Lietuvos gyventojų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *