I. Šimonytė: testavimas dėl koronaviruso neparodo realios situacijos

ingrida šimonytė/ Nuotrauka BFL/ Greta Skaraitienė

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad testavimas dėl koronaviruso neparodo realios situacijos – sergančiųjų gali būti gerokai daugiau.

„Rizika dabar yra tokia didelė ir skaičiai tokie gąsdinantys – mes turime dešimtis tūkstančių sergančių žmonių, apie kuriuos galime numanyti“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Jos teigimu, tai rodo didelė teigiamų atvejų dalis nuo kasdien atliekamų testų.

„Tokios testavimo apimtys, kokias mes dabar turime, ir testavimo rezultatai – iki 20 proc. testų yra teigiami, mes galime konstatuoti, kad testavimas jau nieko nebeparodo apie realią padėtį“, – teigė premjerė.

„Tiesiog mes nežinome, kiek realiai yra žmonių, kurie serga“, – pridūrė ji.

Premjerė teigė besitikinti, kad visuomenė laikysis karantino reikalavimų, kitu atveju sausį galima laukti dar vienos COVID-19 bangos.

„Jeigu žmonės didžiąja dalimi laikysis karantino apribojimų, tai sausio pabaigoje mes galime tikėtis 500-700 naujų atvejų skaičiaus, tai jau būtų labai didelis palengvėjimas kartu ir mūsų sveikatos sistemai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Jeigu žmonės per Kalėdas nuspręstų galvoti, kaip tuos apribojimus apeiti, o akivaizdu, kad prie kiekvieno policininko nepastatysi, tai reiškia, kad mes turėsime dar vieną pakankamai ženklią bangą sausio mėnesį ir tada jau sveikatos sistemai bus labai didelė įtampa“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Lietuva šiuo metu yra viena labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių Europoje ir pasaulyje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *