I. Šimonytė: turime būti pasiruošę įvairiems netikėtumams pasienyje

Фото BFL/Паулюса Пяляцкиса

Augant iš Baltarusijos į Lietuvą bandančių patekti migrantų srautams reikia būti pasiruošus įvairiems netikėtumams, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Žmonės bando kirsti sieną kiekvieną dieną ir kažkoks srautas žmonių kas parą praktiškai bando nelegaliai kirsti valstybės sieną. Jų pastarosiomis savaitėmis yra daugiau negu kad buvo rugsėjo mėnesį arba spalio pradžioje“, – žurnalistams antradienį sakė premjerė.

„Kokiu būdu į tas vietas, per kurias yra bandoma sieną kirsti, žmonės patenka, ar jie patenka iš kokių nors stovyklaviečių miške, ar tuo metu konkrečiai atvažiuoja, tikrai aš to komentuoti detaliai negaliu, bet faktas tas, kad mes matome daug intensyvesnes pastangas sieną kirsti nelegaliai negu buvo rugsėjo mėnesį“, – tvirtino ji.

Baltarusijoje esantiems migrantams pirmadienį didele kolona patraukus link Lenkijos sienos ir mėginus ją šturmuoti, I. Šimonytė teigė, kad „įvairiems netikėtumams“ pasirengusi turi būti ir Lietuva.

„Jūs matote, kokia yra situacija apie Lenkijos sieną. Kaip jau ne kartą šioje istorijoje esame įsitikinę, kad tiesiog turime būti pasiruošę įvairiems netikėtumams“, – kalbėjo ji.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, antradienio rytą jau fiksuota beveik šimtas bandymų iš Baltarusijos neteisėtai patekti į Lietuvą – daugiau nei per visą praėjusią parą.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą neįleista 6017.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.