„Iki“ stabdo „Grigeo“ produkcijos pirkimą, kiti svarsto

Vienas didžiausių šalyje prekybos tinklas „Iki“ pranešė stabdantis higieninio popieriaus gamintojos „Grigeo“ produkcijos pirkimą – ji nebus perkama, kol nebus atsakyta į visus klausimus dėl įtarimų antrinei įmonei „Grigeo Klaipėda“ nevalytomis atliekomis teršus Kuršių marias.

„Akivaizdu, kad būtent šiandien yra proga verslui ne žodžiais, o realia elgsena pademonstruoti socialiai atsakingą elgesį. „Iki“ aukščiausiais profesiniais ir etiniais standartais vadovaujasi pats bei to paties reikalauja iš savo partnerių”, – pranešime sakė „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė.

Ji BNS patikslino, jog jau įsigyta produkcija iš parduotuvių nebus išimama, tačiau ir nebebus užsakoma. 

Vienas didžiausių prekybos tinklų „Maxima“ teigia, jog dėl prekybos „Grigeo“ produktais svarstys, jei pasitvirtins įtarimai.  

„Jei pasitvirtins įtarimai, kad tas „Grigeo“ veiksmas buvo sąmoningas, rimtai svarstysime galimybę dėl tolesnės prekybos“, – pranešime sakė  „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

„Norfos“ atstovas Darius Ryšiklis BNS teigė, kad įmonė kol kas svarsto, kaip pasielgti. „Rimi“ atstovė Renata Keršienė LRT sakė, jog įmonė kol kas nėra priėmusi sprendimo, kaip elgtis. „Lidl“ tinklas „Grigeo“ produkcija neprekiauja. 

Statybos ir namų apyvokos prekių prekybos tinko „Senukai“ komentaro kol kas gauti nepavyko.  

Prekybos centrai prekiauja „Grigeo“ pagrindinės įmonės Grigiškėse pagamintu tualetiniu popieriumi, servetėlėmis, vienkartiniais rankšluosčiais. Tuo metu „Grigeo Klaipėda“ gamina kartoną, skirtą pakuotėms, taip pat kartoninį korinį užpildą baldų, automobilių pramonei bei  pakuočių gamybai. 

Boikotuoti įmonės produkciją kviečia ir Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas. 

Prokurorų teigimu, „Grigeo Klaipėda“ nevalytas nuotekas į Kuršių marias galėjo leisti specialiai tam sumontuotu aplinkvamzdžiu, o žala aplinkai gali siekti milijonus eurų.

„Maxima“ Lietuvoje valdo 247 parduotuves, „Iki“ – 228, „Norfa“ – 141, „Rimi“ – 61. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *