Ikiteisminiame tyrime dėl greitųjų COVID-19 testų FNTT atliko kratą viceministrės kabinete

Автор: U.S. Centers for Disease Control — https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/about/testing.html, Общественное достояние, Ссылка

Ikiteisminiame tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų COVID-19 testų pirkimo atlikta krata sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės kabinete, pranešė LRT televizijos žinių tarnyba.

Tai, pasak LRT, patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Taip pat skelbiama, jog įtarimai ikiteisminiame tyrime pateikti penktam asmeniui, tačiau kas jis, tyrimą atliekanti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) neatskleidžia.

Tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petrauskas teigia, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) darbuotojų tarp įtariamųjų nėra.

BNS primena, kad tyrimas atliekamas dėl Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vykdyto greitųjų koronaviruso testų pirkimo.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl testus tiekusios įmonės „Profarma“ veiklos. Tiriamas galimas sukčiavimas, dokumentų klastojimas, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimas ir piktnaudžiavimas.

A. Veryga yra sakęs, jog, jo žiniomis, tyrimas susijęs su tuo, kas bendrovėje vyko po pirkimo su finansiniais srautais, o patys testai yra kokybiški.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.