Iniciatyva – Lietuva be rusų turistų – kol kas nesulaukė palaikymo

Nuotrauka BNS/ Vygintas Skaraitis

Vykstant neišprovokuotai Rusijos agresijai prieš Ukrainą Lietuvos viešbučiai ir restoranai raginami savanoriškai nepriimti turistų iš Rusijos.

Tačiau tokios Pakruojo dvaro iniciatyvos nepalaiko Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, nes nemato poreikio.

Pasak Pakruojo dvaro valdytojo Giedriaus Klimkevičiaus, vykstant karui verslas turi parodyti Rusijos turistams, kad jie Lietuvoje nepageidaujami.

„Jie (rusai – BNS) yra sutepti krauju, todėl norime pasiųsti žinią, kad Lietuvoje ar bent jau Pakruojo dvare nėra laukiami“, – trečiadienį LRT radijui sakė G. Klimkevičius.

Verslininko iniciatyvos visą Lietuvos apgyvendinimo ir restoranų sektorių paskelbti zona be rusų turistų nepalaiko Viešbučių ir restoranų asociacija.

„Vakar asociacijos valdyba svarstė šį klausimą, tačiau nutarė nepalaikyti tokios iniciatyvos, nes tam nėra poreikio – į Lietuvą šiuo metu atvyksta tik pavieniai turistai iš Rusijos“, – sakė asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

„Asmeniškai palaikau Giedriaus (Klimkevičiaus – BNS) iniciatyvą, tačiau apsispręsti, priimti ar nepriimti rusų, turėtų būti kiekvieno verslininko sprendimas“, – pridūrė ji.

Pakruojo dvaras paskelbė, jog nuo rugpjūčio 12 dienos nebepriims Rusijos pilietybę turinčių lankytojų, ir ragino tokius apribojimus kultūros, turistiniuose objektuose taikyti visiems Lietuvos viešbučiams, restoranams, valstybinėms ir privačioms organizacijoms. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *