Iš 14 penktadienį nustatytų COVID-19 atvejų – dar du Ignalinos medikai

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Iš 14-kos penktadienį nustatytų naujų koronaviruso infekcijos atvejų, dar du – medikai iš Ignalinos, BNS penktadienio vakarą patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). 

„Pirminiai duomenimis – abu medikai, vienas dirbo Ignalinos rajono ligoninėje ir kitas Ignalinos sveikatos centre“, – BNS sakė SAM atstovė Justina Petravičienė. 

Vėliau ji patikslino BNS, kad medikai dirba pirminės sveikatos medicinos centruose.

Minėti medikai – grįžę iš Dominikos per Suomiją, gydomi Santaros klinikose.

Kaip BNS sakė Ignalinos rajono ligoninės vadovė Drąsuolė Jatulienė, koronavirusu užsikrėtę medikai dirbo Ignalinos poliklinikoje ir privačiame sveikatos centre.

„Ligoninėje tikrai nė vienas medikas nedirba ir nedirbo. Vienas dirba sveikatos centre, kitas Ignalinos rajono poliklinikoje“, – sakė D. Jatulienė.

Tuo metu Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė plačiau situacijos nekomentavo.

„Žinoma ir mes sprendžiam šitą dalyką, bet dabar tikrai plačiau jums nekomentuosiu, ačiū labai už skambutį, kol kas tikrai nekomentuosiu, pakomentuosim vėliau, ačiū labai“, – BNS teigė savivaldybės tarnautoja.

Ministerija kiek anksčiau buvo pranešusi apie COVID-19 užsikrėtusį gydytoją, dirbusį Santaros klinikose. Medikas, kuriam patvirtintas teigiamas rezultatas, nekeliavo, jo atvejis – klasterinis.

Iš viso šalyje jau nustatyti 63 ligos atvejai, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Tarp penktadienį 14 naujai nustatytų yra ir dar vienas klasterinis atvejis – asmuo, užsikrėtęs nuo artimojo, jis  gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje. 

Devyni naujausi nustatyti atvejai yra įvežtiniai, trys atvejai nustatyti mobiliuosiuose punktuose, dėl jų aiškinamasi.

Per Lenkiją, Čekiją, Prancūziją keliavęs asmuo šiuo metu yra Kauno klinikinėje ligoninėje. Asmuo, iš Šveicarijos grįžęs per Belgiją, – Santaros klinikose, asmuo, atvykęs iš Karibų per Nyderlandus, Vokietiją, – Santaros klinikose, iš Nyderlandų per Ispaniją, – Santaros klinikose, iš Didžiosios Britanijos atvykęs asmuo, – Santaros klinikose, iš Norvegijos grįžęs asmuo – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, grįžęs iš Meksikos – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Su asmenimis, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, susisiekta, instruktuota, kaip elgtis, kaip jie bus pristatomi į gydymo įstaigas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.