Iš Baltarusijos neįleista apie 60 migrantų, sulaikyti iš Latvijos gabenti žmonės

Nuotrauka Vidaus reikalų ministerija/ facebook.com

Per parą į Lietuvą iš Baltarusijos patekti bandė apie 60 neteisėtų migrantų, nė vienas įleistas nebuvo, tačiau keletas Latvijoje prieglobstį pasiprašiusių žmonių sulaikyta šalies viduje.

Kaip pirmadienio rytą skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba, sekmadienį į šalį mėginusių patekti migrantų skaičius buvo didžiausias per visą praėjusią savaitę.

Migrantai mėgino patekti į šalį Ignalinos, Šalčininkų, Vilniaus, Varėnos ir Lazdijų rajonuose. Daugiau kaip trečdalis iš šešių dešimčių galimų pažeidėjų sekmadienį prie sienos iš Baltarusijos buvo priartėję ties Ignalinos rajonu.

Sekmadienį ties Lazdijų rajonu Baltarusijos pusėje girdėjosi dešimt pavienių šūvių. Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko.

Su migrantais susijusių įvykių sekmadienį fiksuota ir pasienyje su Latvija bei Lenkija. Pasvalio rajone muitinės pareigūnai, bendradarbiaudami su Šiaulių užkardos pasieniečiais, sulaikė iš Latvijos įvažiavusį automobilį „VW Golf“. Juo Latvijos pilietis gabeno keturis Irako piliečius, Latvijoje pasiprašiusius prieglobsčio ir apgyvendintus šios šalies Užsieniečių registracijos centre. Iki sprendimo priėmimo irakiečiai neturėjo teisės pasišalinti iš centro.

Devyni tokie iš Latvijos pasišalinę prieglobsčio prašytojai irakiečiai sekmadienį sulaikyti, kai juos mikroautobusu „Mercedes Benz Vito“ Gruzijos pilietis vežė iš Lietuvos į Lenkiją. Policininkai juos perdavė VSAT pareigūnams, kurie abiem atvejais pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną.

Į areštinę uždarytiems latviui ir gruzinui gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje ir toliau tebevykdoma sustiprintu režimu.

Penktadienį ir šeštadienį Lietuvos nepasiekė po maždaug 40 užsieniečių. Nuo antradienio iki ketvirtadienio į Lietuvą per parą nepateko maždaug po dešimtį migrantų. Pirmadienį šis skaičius buvo apie 30.

Nė vienam migrantui nuo praėjusio pirmadienio iki sekmadienio iš kaimyninės šalies į Lietuvą nelegaliai patekti nepavyko. 

Be minėtų dviejų ikiteisminių tyrimų šių metų sausį–rugpjūtį pasieniečiai pradėjo dar 31-ą ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto žmonių gabenimo. Įtarimai juose pareikšti 48 asmenims, kurie gabeno 173 užsieniečius.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *