J. Narkevičius ragina atsakingai vystyti kontaktų sekimo sistemas

Nuotrauka vilnius.lt

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ragina Europos Sąjungą (ES) atsakingai vystyti mobiliųjų kontaktų sekimo ir perspėjimo programėles, naudojamas kovojant su koronaviruso krize.

Anot ministro, reikalavimus tokioms programėlėms reikėtų kurti atsakingai, ypač, jei dėl to reikėtų iš esmės peržiūrėti dabartines sistemas.

„Turime aiškiai žinoti iš anksto, kas ir kaip naudos tokius duomenis, ir informuoti visas suinteresuotas puses“, – pranešime sakė J. Narkevičius, antradienį su ES ministrais, atsakingais už telekomunikacijas, diskutavęs apie skaitmeninių sprendimų galimybes COVID-19 sukeltai krizei įveikti.

Anot jo, Europos Komisijos numatytos priemonės dėl mobiliųjų kontaktų sekimo ir perspėjimo programėlių naudojimo yra geras pagrindas.

„Lietuva taip pat yra sukūrusi savo informavimo sistemą, kurioje kaupiamas asmenų, turinčių izoliuotis, sąrašas ir integruota programėlė „Karantinas“, padedanti užtikrinti saviizoliacijos reikalavimų laikymąsi. Šios programėlės naudojimas yra savanoriškas ir atitinka privatumo bei duomenų apsaugos reikalavimus“, – teigė J. Narkevičius. 

Ministro teigimu, Lietuvos elektroninių ryšių infrastruktūra sugeba įveikti iššūkius. Tačiau labai tikėtina, kad krizės metu labai išaugęs jų poreikis išliks ir ateityje, o keistis skaitmenine informacija ir perduoti didelius duomenų kiekius prireiks dar daugiau investicijų į itin didelio pralaidumo tinklus.

Lietuva pasisako, kad būtų išlaikytas numatytas Europos infrastruktūros tinklų priemonės (CEF), Skaitmeninės Europos programos (DEP) ir kitų skaitmenizavimo programų finansavimas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *