J. Narkevičius sako, kad visas jo turtas įgytas teisėtai

Nuotrauka BFL/Irmantas Gelūnas

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako, kad visos turtas įgytas teisėtai, tačiau detalių negali pateikti pagal susitarimą su teisėsaugos pareigūnais.

„Yra susitarimas su tyrėjais, kad informacija asmeniniais klausimais nebus teikiama, nes informacija pateikta tyrėjams, visus kitus klausimus, į kuriuos galimi atsakymai, atsakys mano advokatas“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė J. Narkevičius.

„Visi duomenys apie turtą, pinigus, sandorius yra vieši, ir aš, ir mano šeimos nariai deklaravo, deklaracijos yra viešos, kiekvienam piliečiui, žurnalistui yra galimybė išanalizuoti ir įsitikinti, kad visas turtas įsigytas teisėtai, paremtas pajamomis“, – tvirtino ministras.

Premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams komentuodamas situaciją teigė, jog į kylančius klausimus turi atsakyti specialistai, o jis nesąs mokesčių inspektorius.

„Tą tikrina VMI ir ji pakomentuos, aš nenagrinėju ministrų deklaracijų, nieko nesvyruoja (pasitikėjimas), aš laukiu teisėsaugos institucijų išvadų“, – ketvirtadienį sakė premjeras.

„Ministras deklaracijas pateikęs nustatyta tvarka, jei dėl deklaracijos kyla klausimų, institucijos atlieka tyrimą, aš nesu mokesčių specialistas ir mokesčių inspekcijos darbuotojas“, – teigė Vyriausybės vadovas.

J. Narkevičius žurnalistams taip pat teigė, jog Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pateikiami skaičiai apie jo šeimos turtą nėra tikslūs.

„Jei kažkas nesugeba atskirti eurų nuo litų 2012 ar 2010 metais, čia aš nieko negalėčiau pakomentuoti. Sandoriai patvirtini banko dokumentuose, šaltiniai, iš kur gauta, patvirtintas mano, žmonos, atlyginimo dydis, taigi augimas sutampa su atlyginimo dydžiu (…) Faktas, ką galiu pasakyti, kad minėta suma, kuro rodoma, ne eurais, o litais“, – teigė jis. 

LRT Tyrimų skyrius paskelbė, kad po tėvų mirties J. Narkevičius paveldėjo daugiau žemės, nei šie buvo susigrąžinę, nors kilus skandalui dėl namo Trakuose renovacijos tvirtino, kad jis tvarkytas dabar jau mirusių tėvų lėšomis, gautomis iš parduotų atgautų žemių.

LRT Tyrimų skyriaus teigimu, tuo metu, kai vyko namo renovacija, politiko kišenės pilnėjo – J. Narkevičius deklaruoja, kad 2012 metais kartu su žmona į bankus padėjo 439 tūkst. eurų (1,5 mln. litų).

Šiuo metu teisėsauga aiškinasi verslininko Aleksandro Ribnikovo teiginius, kad J. Narkevičius padėjo jam laimėti viešuosius pirkimus darželių renovacijai mainais už dalies lėšų skyrimą politiko šeimos namo rekonstrukcijai.

J. Narkevičius šiuos kaltinimus vadina šmeižtu. Jis sakė, kad už namo Trakuose renovaciją daugiausia mokėjo jo tėvai, kuriems tuo metu priklausė pastatas. Jis tikina turįs dokumentus, kuriais gali pagrįsti 166 tūkst. litų (apie 48 tūkst. eurų), išleistų tėvų namo rekonstrukcijai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.