JAV palaiko Lietuvą ginče su Kinija, kuri bando „taikyti prievartą“ – J. Bideno patarėjas

Photo by U.S. Institute of Peace on Foter

Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) nacionalinio saugumo patarėjas Jake’as Sullivanas (Džeikas Salivanas) sako, kad Amerika palaiko Lietuvą diplomatiniame ginče su Kinija, kuri bando „taikyti prievartą“.

Apie tai jis telefonu kalbėjosi su Lietuvos premjere Ingrida Šimonyte.

„J. Sullivanas dar kartą patvirtino stiprią JAV paramą Lietuvai, susiduriančiai su Kinijos Liaudies Respublikos bandymais taikyti prievartą“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Vilniaus ir Pekino santykiai ėmė blogėti Lietuvai pradėjus megzti glaudesnius ryšius su Taivanu, kurį Kinija laiko maištaujančia savo provincija.

Pekinas dėl to rugpjūtį konsultacijoms atšaukė savo ambasadorių ir nurodė tą patį padaryti Lietuvai. Šalies ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė į Vilnių konsultacijoms grįžo rugsėjo pradžioje. 

Kinija pastaruoju metu taip pat ėmėsi stabdyti krovininius traukinius į Lietuvą, maisto eksporto leidimų išdavimą, sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus ir pakėlė kainas.

Baltųjų rūmų pranešime nurodoma, kad politikai aptarė ir dvišalius, ekonominius santykius, taip pat Baltarusijos organizuojamus nelegalius migrantų srautus prie Lietuvos sienos.

JAV prezidento patarėjas taip pat akcentavo „JAV dėkingumą dėl Lietuvos principingos užsienio politikos remiant demokratiją ir žmogaus teises, taip pat ir Baltarusijoje“.

„J. Sullivanas pasmerkė [Aliaksandro] Lukašenkos režimo neteisėtų migrantų srautų per jos sienas organizavimą“, – nurodo Baltieji rūmai.

Į Lietuvą šiemet per sieną su Baltarusija neteisėtai pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *