Jungtinė Karalystė traktuojama kaip paveikta šalis, grįžimo keliai – apriboti – ministras

Фото pixabay.com

Dėl išplitusios naujos koronaviruso atmainos Jungtinė Karalystė Lietuvoje traktuojama kaip paveikta šalis, todėl iš jos grįžus reikės saviizoliuotis, dauguma kelių iš jos atvykti užsidarė arba netrukus užsidarys, įspėja susisiekimo ministras.

„Labai svarbu ir ką noriu tikrai pasakyti visiems žmonėms, kurie galvoja apie keliones: tai ne tik Lietuva sustabdė skrydžius iš Jungtinės Karalystės, bet taip pat ir Latvija, Estija, šiandien tikėtini sprendimai iš Lenkijos. Lygiai toks pat draudimas įsigaliojo ir Vokietijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Liuksemburge. Visą susisiekimą su Jungtine Karalyste kol kas 48 valandų laikotarpiui sustabdžiusi ir Prancūzija. Tai net ir kelionės sausuma yra apribotos“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Tikrai ko norėtume paprašyti, tai susilaikyti nuo kelionių, nes bet koks judėjimas sausuma ar oru – tikrai gali keliautojai susidurti su dideliais trukdžiais“, – įspėjo jis.

Lietuvoje nuo 4 valandos ryto iki metų pabaigos Vyriausybės sekmadienį priimtu sprendimu įsigaliojo draudimas atvykti iš Jungtinės Karalystės. Krovininiai skrydžiai nestabdomi.

Ministras įspėjo, kad galimybės parvykti iš Jungtinės Karalystės sausuma jau dabar yra smarkiai apribotos, o artimiausiu metu draudimus įvesti gali dar daugiau šalių.

„Kalbant apie keliavimą sausuma, mes turime suprasti, kad jeigu šiandieną ar vakar vakare kažkas sėdo į automobilį Jungtinėje Karalystėje ir pabandė keliauti į Lietuvą, tai pirmas dalykas, tie žmonės negali patekti į Prancūziją. Antras dalykas, keltų reisai tiek į Beneliukso šalis, tiek kitur yra labai smarkiai apriboti, nutraukti arba artimiausiu metu bus sustabdyti“, – sakė jis.

Lietuva konsultuojasi su Vokietija ir Lenkija dėl to, kokius reikalavimus jos žada taikyti šių valstybių sieną kertantiems Lietuvos piliečiams.

„Svarbus dalykas yra pabrėžti tai, kad jeigu Lietuvos pilietis nori atvykti į Lietuvą, tai yra konstitucinė mūsų pareiga priimti pilietį, taikant visus sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus: tai yra saviizoliacija, testo parodymas atlikto ne anksčiau nei prieš 48 valandas, arba testo pasidarymas Lietuvoje ir iki to laiko – saviizoliacija“, – kalbėjo M. Skuodis.

„Jungtinė Karalystė šiandien yra traktuojama, nepriklausomai nuo regiono, kaip paveikta, su visais atitinkamais reikalavimais“, – pridūrė jis.

Pirmadienį, M. Skuodžio teigimu, taip pat planuojamas Europos Sąjungos krizių valdymo ekspertų susitikimas, vėliau turėtų vykti politinio lygmens svarstymai. Lietuva žada siekti, kad visos ES valstybės situaciją traktuotų vienodai ir laikytųsi bendros tvarkos. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.