Karantiną siūloma baigti, su galimybių pasu numatomi laisvesni masiniai renginiai

Фото BFL/ Karolis Kavolėlis

Vyriausybei siūloma nutraukti dėl COVID-19 įvestą karantiną ir, nors dalis apribojimų išliks, numatyti laisvesnes sąlygas masiniams renginiams su galimybių pasu.

Dėl to Ministrų kabinetas apsispręs per posėdį pirmadienį.

Vidaus reikalų ministerijos teikime dėl ekstremaliosios situacijos siūloma, kad Galimybių pasas būtų naudojamas dideliuose renginiuose, kuriuose žiūrovai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų – festivaliuose, masiniuose susibūrimuose, koncertuose, kt., taip pat teikiant švietimo ir asmens sveikatos priežiūros paslaugas. 

Taip pat išliks reikalavimas į renginius registruoti iš anksto, platinant bilietus elektroniniu būdu.

Be galimybių paso renginiai galėtų vykti tik žiūrovams sėdint, viduje užpildant ne daugiau 75 proc. sėdimų vietų. Atvirose erdvėse dalyvių skaičius neribojamas.

Sveikatos apsaugos ministerija teikia projektą dėl karantino nutarimo pripažinimo netekusiu galios nuo liepos 1 dienos. Vis dėlto šalyje ir toliau liktų galioti ekstremali situacija bei išliktų sienų kontrolė, ūkinės veiklos bei paslaugų teikimo reguliavimas.

Nutarimo projekte nustatoma, kad darbas įstaigose organizuojamas ir klientai aptarnaujami užtikrinant operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

Nutarimo projekte nustatomos valstybės sienos kirtimo sąlygos: išlieka būtinybė pateikti imunizavimą nuo COVID-19 ligos arba COVID-19 tyrimo atlikimo faktą patvirtinančius dokumentus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.