Karantino pažeidimai – prekyba gėlėmis, grožio paslaugų teikimas

Nuotrauka BFL/Gediminas Savickis

Lietuvoje karantino metu galiojant prekybos ribojimams, šalyje fiksuojama nelegalios prekybos gėlėmis, autodetalėmis atvejų, kai kurie verslininkai nepaiso draudimo teikti grožio paslaugas, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). 

Tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba, patikrinusi individualia veikla užsiimančios verslininkės masažo saloną, nustatė, kad moteris per savaitę suteikė paslaugas šešiems asmenims ir gavo 200 eurų pajamų, bet jų į apskaitą neįtraukė ir klientams pinigų sumokėjimo dokumentų neišdavė, nes oficialiai nedirba.

Klaipėdoje pirkėjais apsimetusiems pareigūnams pavyko patekti į gėlėmis prekiaujančios mažosios bendrijos saloną ir nusipirkti 30 eurų kainavusių gėlių, nors tokia prekyba karantino metu leidžiama tik internetu. Už pirkinį pareigūnai kasos kvito negavo, be to, nustatyta, kad gėles įmonės transportu išvežiojo nelegaliai įdarbintas asmuo. 

Plungėje dvi automobilių detalių parduotuvės nesilaikė karantino režimo ir vykdė fizinę prekybą, nors karantino metu tokia prekyba leidžiama tik internetu. Vienoje iš bendrovių prekiavo oficialiai nedarbingumą turintis pardavėjas. Patikrinus vienos iš bendrovių kasą, rasta 300 eurų neapskaitytų pajamų.

Visa informacija apie karantino pažeidimus perduota policijai, kai kuriais atvejais – „Sodrai“. 

Už karantino taisyklių pažeidimus numatomas įspėjimas arba bauda nuo 500 iki 1500 eurų, o juridiniams asmenims bei jų vadovams – nuo 1500 iki 6000 eurų. Pasak FNTT, minimi verslininkai bus patraukti atsakomybėn ir dėl nelegalaus darbo, pajamų neapskaitymo bei kasos kvitų neišdavimo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.