Karinės jūrų pajėgos dalyvavo pratybose „Audros debesis 2022“

KJP nuotrauka/ kariuomene.lt

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos (KJP) nuo sekmadienio iki antradienio vykdė karinio rengimo patikrinimo pratybas „Audros debesis 2022“.

Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, tokio pobūdžio kasmet rengiamose pratybose dalyvauja visi Karinių jūrų pajėgų daliniai, jų tikslas – patikrinti, kaip veikia visa pajėgų organizacinė struktūra, palaipsniui įvedant vis aukštesnį pajėgų karinės parengties lygį.

Kiekvienas KJP dalinys – ar tai būtų Karo laivų flotilė, Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba, Povandeninių veiksmų komanda ar Logistikos tarnyba – turi jam specialiai priskirtas užduotis, kurias turi įvykdyti augant karinės parengties laipsniui.

Pasak pranešimo, karo laivų flotilės laivai Baltijos jūroje vykdė savo suplanuotus mokymus: laivų manevravimą, suartėjimą, artilerinius šaudymus, radijo ryšio procedūras, priešmininę kovą, taip pat civilinio laivo konvojavimo procedūras.

Kranto daliniai – Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba, Logistikos tarnyba, Mokymo centras, taip pat Povandeninių veiksmų komanda – atliko joms priskirtas užduotis pakeltos karinės parengties metu: vykdė karinių dalinių teritorijų sustiprintą apsaugą, įvažiuojamo transporto kontrolę, karinio transporto sustiprintą apsaugą persidislokuojant tarp karinių dalinių, sprogmenų aptikimo ir nukenksminimo pratybas.

Kaip pranešė kariuomenė, pratybų organizatorių vertinimu, visi užsibrėžti tikslai mokymų metu buvo pasiekti, o karių reagavimas į organizatorių suplanuotus incidentus ir provokacijas, siekiant patikrinti jų budrumą, buvo įvertintas teigiamai.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *