Kariniams patruliniams laivams perkami navigaciniai radarai – KAM

KJP nuotrauka

Karinėms jūrų pajėgoms perkami patrulinių laivų navigaciniai radarai su oro taikinių aptikimo ir sekimo funkcija, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Sutartis dėl jų įsigijimo praėjusią savaitę pasirašyta su Italijos kompanija „Leonardo“ S.p.A.

Viešame konkurse taip pat dalyvavo Švedijos kompanija SAAB AB. Italijos kompanijos pasiūlymas buvo ekonomiškai naudingiausias, teigia ministerija.

Sutarties vertė – apie 7,9 mln. eurų be pridėtinės vertės mokesčio.

Pagal ją, tiekėjas parengs reikalingą techninę dokumentaciją, apmokys operatorius bei techninį personalą, atliks radarų testavimą, suinstaliuos ir suintegruos visą įsigytą įrangą į patrulinius laivus.

Planuojama, kad radarai bus pristatyti ir visos paslaugos atliktos iki 2023 metų pabaigos. 

Naujosios radarų sistemos bus sumontuotos Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės patruliniuose laivuose „Žemaitis“ (P11), „Dzūkas“ (P12), „Aukštaitis“ (P14) ir „Sėlis“ (P15).

Pagrindinė radarų paskirtis – užtikrinti laivo ir įgulos saugumą vykdant saugią navigaciją siaurumose – sąsiauriuose, uostų kanaluose, taip pat atviroje jūroje bei vykdyti paieškos ir gelbėjimo operacijas.

Anot KAM pranešimo, šios sistemos leis aptikti objektus, esančius ir už 100 kilometrų.  

Antrinė sensoriaus paskirtis – antvandeninių ir oro taikinių aptikimo bei sekimo funkcija. Ji suteiks galimybę su šiuo metu integruota ginkluote efektyviai taikytis į šių tipų taikinius, net ir ypač blogomis hidrometeorologinėmis sąlygomis tiek dieną, tiek naktį.

„Šių abiejų funkcijų užtikrinimas vienu sensoriumi suteikia galimybę taupyti krašto apsaugos sistemos lėšas, nes nereikės įsigyti atskirų radaro antenų oro taikiniams stebėti“, – nurodoma pranešime.

Anot jo, vykdant paieškos ir gelbėjimo operacijas, ypač svarbus radarų tikslumas ir jų veikimo nuotolis, siekiant, kuo greičiau aptikti ir suteikti pagalbą nukentėjusiesiems, taip pat koordinuoti veiksmus su kitais sąjungininkų laivais ir orlaiviais.

Įsigyjami radarai taip pat turės integruotas IFF antenas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.