Kariuomenė šiemet planuoja įsigyti naują gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivą

Nuotrauka kariuomene.kam.lt

Lietuvos Kariuomenė šiemet planuoja įsigyti naują laivą, vykdysianti gelbėjimo ir taršos likvidavimo darbus Baltijos jūroje. 

Pirkimą vykdo Gynybos resursų agentūra, pirkiniui ketinama skirti apie 39,6 mln eurų, BNS nurodė Krašto apsaugos ministerija (KAM). Su konkursą laimėjusia laivų statybos kompanija planuojama pasirašyti šiemet lapkritį, o projektą užbaigti numatoma 2022-2023 metais.

Pasak KAM, naujas tokio tipo laivas reikalingas, nes dabar šiems tikslams naudojamas laivas „Šakiai“ ir jo įranga yra pasenę bei nebeleidžia efektyviai vykdyti užduočių.

Pabrėžiama, kad vykdant žmonių paiešką ir gelbėjimą ar likviduojant taršos incidentus svarbus greitas ir efektyvus reagavimas, o 1986-ųjų gamybos perdarytas žvejybos traleris „Šakiai“, pasak KAM, nebeatitinka daugiafunkciniam laivui keliamų reikalavimų.  

„Laivui „Šakiai“ – 2017 metų birželį atliktas inspekcinis dokas, laivo korpuso būklė gera, tinkama naudoti dar 3-4 metus iki kito remonto. Laivo elektros trasų ir vamzdynų gyvavimo ciklo pabaiga neprognozuojama. Vyksta tik lokalinis problemos sprendimas – kur sugedo ten ir remontuojama“, – teigia ministerija.

Pasak ministerijos, norint toliau eksploatuoti „Šakius“, reikėtų keisti visą elektros instaliaciją, vamzdyną, atlikti pagrindinio variklio bei dyzelinių generatorių kapitalinį remontą. Pabrėžiama, kad paieškos ir gelbėjimo tikslams esant poreikiui galima pasitelkti ir kitus Karinių jūrų pajėgų laivus.

„Tik įsigijus naują paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo laivą bus užtikrintas reikalaujamas jūrinis saugumas ir operatyvus reikalingų funkcijų vykdymas“, – nurodoma atsakyme BNS.

Be kita ko akcentuojama, kad naujasis laivas galės vykdyti avarinį gaisrų laivuose gesinimą, avarinį laivų vilkimą, vykdyti darbus naftos produktais užterštoje aplinkoje bei teikti paramą narams. Jis taip užtikrins Lietuvos nacionalinių ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymą jūroje.

Pasak ministerijos, objektą planuojama įsigyti iš Europos Sąjungos paramos fondų lėšų. Planuojam, kad laivas bus pristatytas su visa jo funkcijoms vykdyti reikalinga įranga, visapusiškai sukomplektuotas ir paruoštas operacijoms vykdyti.

Per praėjusius metus Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras užfiksavo 68 įvykius – buvo išgelbėti 28 asmenys, gauti 8 pranešimai apie teršimo incidentus, koordinuota 14 paieškos ir gelbėjimo operacijų. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *