Kariuomenė už 6 mln. eurų įsigijo 127 mikroautobusus, skirtus KASP rinktinėms

UAB „Autovici“ nuotrauka/ kam.lt

Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų agentūra antradienį su bendrove „Autovici“ pasirašė sutartį dėl iki 127 padidinto pravažumo multifunkcinių mikroautobusų „Peugeot Dangel Expert“ įsigijimo.

Kaip trečiadienį pranešė ministerija, šie keturiais ratais varomi keleiviniai-krovininiai mikroautobusai bus skirti Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgoms (KASP).

Mikroautobusai visoje Lietuvoje esančioms KASP rinktinėms bus pristatyti per pusantrų metų. Sutarties vertė – apie 6 mln. eurų.

Pasak ministerijos, aštuonių vietų mikroautobusus išėmus sėdynes galima pritaikyti nedidelių krovinių pervežimui. Automobilyje yra sustiprintas akumuliatorius ir generatorius, sumontuotas antras akumuliatorius su skiriamąja rele papildomai įrangai maitinti, taip pat šildytuvas, skirtas šildyti automobilio saloną ir lauko palapinę.

Dėl papildomos įrangos mikroautobusą prireikus bus galima naudoti kaip mobilią lauko vadavietę.

Krašto apsaugos savanorių pajėgose, kurios yra Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų dalis, šiuo metu tarnauja 5 tūkst. karių savanorių. KASP sudaro štabas ir šešios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją.

KASP rengia karius savanorius šalies gynybai, dalyvauja tarptautinėse operacijose, teikia priimančiosios šalies paramą, pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, vykdo kitas funkcijas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.