Karo Ukrainoje baigtis nulems Europos ateitį – Nausėda

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Rusijos sukelto karo prieš Ukrainą baigtis nulems Europos ateitį, sako prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį dalyvavęs nuotoliniame Krymo platformos viršūnių susitikime.

„Turime visuomet prisiminti, kad Ukraina kovoja už visus mus. Šio karo pabaiga nulems Europos ateitį“, – teigė šalies vadovas.

Anot jo, šalys turi ir toliau padėti Ukrainai tiek karine prasme, tiek remiant jos ekonomiką.

„Mūsų asistavimas yra kritiškai svarbus abiejose srityse – karinės šalies galimybės ir ekonominis funkcionavimas. Turime būti pasirengę atstatyti šalį – dabar“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jo teigimu, Rusijos agresija prieš Ukrainą, prasidėjusi prieš aštuonerius metus Kryme, tęsiasi, o pusiasalis privalo grįžti teisėtam savininkui.

„Matome, kaip Rusija naudoja Krymo pusiasalį naujoms brutalioms atakoms prieš Ukrainą. Okupacija turi baigtis, Krymas turi būti sugrąžintas savo teisėtam savininkui – Ukrainai, priespauda ir persekiojimai turi liautis, okupacijos metu įkalinti ukrainiečiai turi būti paleisti“, – teigė prezidentas.

G. Nausėda dar kartą akcentavo būtinybę ir toliau stiprinti sankcijas Rusijai, atsisakyti šios šalies energetinių išteklių, kaip tai padarė Lietuva. 

Krymo platforma yra diplomatinė Ukrainos iniciatyva, siekianti atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į neteisėtai Rusijos 2014 metais įvykdytą Krymo aneksiją.

Kalbėdamas Krymo platformos susitikime prezidentas taip pat akcentavo, kad yra akivaizdu, jog nuolaidžiavimo politika Rusijai nėra tinkamas kelias iš susiklosčiusios padėties. Pasak Lietuvos vadovo, vienintelis sprendimas yra nenutrūkstama parama Ukrainai ir tolesnė Rusijos izoliacija.

Antrajame Krymo platformos susitikime taip pat dalyvavo Lenkijos, Kroatijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Slovakijos, Turkijos, Moldovos, Sakartvelo, Prancūzijos Prezidentai, Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Charles‘is Michelis (Šarlis Mišelis) ir Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen), NATO Generalinis Sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Susitikimo dalyviai priėmė bendrą pareiškimą, kuriame sutaria ir toliau reikalauti Rusijos nutraukti neteisėtą Krymo okupaciją ir grąžinti Ukrainai jai priklausančias teritorijas. Pareiškime taip pat smerkiama neišprovokuota Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą, o Rusija yra raginama nedelsiant nutraukti karinius veiksmus ir išvesti pajėgas iš visų šalies teritorijų, įskaitant Krymą.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *