Kaune 5-11 klasių moksleiviai į kontaktinį ugdymą negrįš – savivaldybė

Nuotrauka smm.lt

Kaune nuspręsta kol kas negrąžinti 5-11 klasių vaikų į kontaktinį ugdymą, trečiadienį pranešė miesto savivaldybė.

Tai nuspręsta įvertinus mokyklų bendruomenių, pedagogų, pačių moksleivių nuomones ir vis dar sudėtingą epidemiologinę situaciją.

Pasak savivaldybės, jeigu mieste vis dėlto atsirastų įstaigų, kurios vieningai pasisakytų už pamokų organizavimą klasėse ir gebėtų užtikrinti visus saugumo reikalavimus jose, mišraus ar dalinio kontaktinio ugdymo galimybės būtų svarstomos. 

„Pradėdami galvoti apie vaikų sugrąžinimą į klases, visų pirma kreipėmės į tuos, ką šie pokyčiai palies tiesiogiai – mokyklų bendruomenes. (…) Šiuo metu sulaukėme vieningos daugumos pozicijos – mokslo metus užbaigti saugiai nuotolyje. Žinoma, dar yra kelios privačios įstaigos, neįsivertinusios, kaip norėtų organizuoti savo procesus, todėl toliau aiškinamės jų poreikius“, – pranešime spaudai sako Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

„Lieka maža tikimybė, kad nuo gegužės vidurio mišrus ugdymas galėtų būti organizuojamas keliose mokyklose,  užtikrinant visų būtinųjų saugumo sąlygų laikymąsi“, – teigia ji.

58 savivaldybės ir privačiose įstaigose mokosi 13,2 tūkst. pradinukų, beveik 19 tūkst. penktokų–vienuoliktokų ir gerokai per 2 tūkst. dvyliktokų – tai itin didelis vaikų kiekis kontaktiniam ar net mišriam ugdymui. 

Balandžio pabaigoje į Kauno miesto savivaldybę kreipėsi Lietuvos moksleivių sąjungos Kauno skyrius, atstovaujantis jauniesiems kauniečiams iš 53 miesto mokyklų. Iniciatyvūs mokiniai savarankiškai suorganizavo savo narių apklausą ir pasidalijo jos duomenis. Iš 3519 moksleivių daugiau kaip 2,7 tūkst. nurodė, kad prieštarauja šių mokslų metų užbaigimui klasėse. 

Panašios pozicijos laikosi ir atviroje diskusijoje dalyvavę 46 progimnazijų, gimnazijų bei pagrindinių mokyklų vadovai. Jie vienbalsiai pasisakė už tai, kad 5–11 klasės dar negrįžtų į mokyklas, o kontaktiniu būdu mokslo metus saugiai užbaigtų kaupinių metodu reguliariai testuojami pradinukai bei skiepų sulaukę abiturientai.

Toks pedagogų bendruomenės prašymas buvo motyvuojamas tuo, kad ne visos mokyklos turi galimybes užtikrinti tinkamą srautų valdymą.

Mokyklų vadovai, vertindami jau vykstančius pradinukų tyrimus kaupiniais, ragino tęsti mokslus per nuotolį, kad nesutriktų dabartiniai testavimo procesai ir būtų mažinamos susirgimo koronavirusine infekcija rizikos mokiniams, jų šeimos nariams ir įstaigų darbuotojams. 

Praėjusią savaitę per keturias dienas Kaune buvo paimta ir ištirta 1,7 tūkst. kaupinių, jais ištirta per 10,2 tūkst. mažųjų kauniečių. Tarp jų – daugiau kaip pusšimtis teigiamų atvejų. Šią savaitę visose miesto pradinėse mokyklose bus paimta dar apie 2,3 tūkst. kaupinių.

Pasak savivaldybės, toks skaičiaus padidėjimas rodo išaugusį tėvų norą profilaktiškai testuoti pradinukus, kad jie mokslo metus užbaigtų tarp bendraamžių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.