Kaune pradinukų priežiūrą užtikrins dvi mokyklos – savivaldybė

Nuotrauka kaunas.lt

Kaune nuo antradienio pradinių klasių moksleivių, kurių tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu, priežiūrą užtikrins dvi mokyklos: „Nemuno“ ir Bernardo Brazdžionio.

Kaip pranešė savivaldybė, čia bus užtikrinta vaikų priežiūra ir maitinimas, tačiau mokymas vis tiek vyks nuotoliniu būdu.

„Nepaisant neeilinės ir sudėtingos situacijos, Kauno mokinių tėvai parodė didžiulį sąmoningumą ir susitelkimą. (…) Vis dėlto yra profesijų, kurių atstovai tiesiogiai stoja į kovą su COVID-19. Miesto pareiga užtikrinti deramą jų atžalų priežiūrą, kad medikai, specialiųjų tarnybų pareigūnai, socialiniai darbuotojai ir kiti savo sričių profesionalai galėtų dirbti be papildomų rūpesčių“, – pranešime teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. 

Savivaldybė pabrėžia, kad tokios sąlygos taikomos išimtinai medikų, specialiųjų tarnybų pareigūnų bei kitų profesijų atstovams, jei jų darbas tiesiogiai susijęs su COVID-19 pandemijos valdymu bei prevencija, taip pat esant neišvengiamai būtinybei. 

Norėdami pasinaudoti tokia galimybe, tėvai ugdymo įstaigoms turės pateikti savo darbo pobūdį patvirtinančius dokumentus.

Savivaldybės duomenimis, per praėjusią savaitę visame mieste į mokyklas po žiemos atostogų buvo atvesti vos keli pradinių klasių auklėtiniai. 

Matant nedidelį atvedamų vaikų skaičių, nuspręsta nuo sausio 12 dienos atverti Kauno „Nemuno“ mokyklą, esančią A. ir J. Gravrogkų g. 9, ir Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklą Partizanų g. 22.

Kitais atvejais tėvai, negalintys dirbti nuotoliniu būdu ir prižiūrėti pradinuko, turi galimybę gauti ligos išmoką. Už vaiko priežiūrą ji gali būti mokama vaiko tėvams, globėjams ar dirbantiems seneliams.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *