Kauno Dariaus ir Girėno stadionas bus atidarytas spalio 16 dieną LFF taurės finalu

Nuotrauka BNS/ Erikas Ovčarenko

Renovuotas Kauno Dariaus ir Girėno stadionas bus atidarytas kitą sekmadienį, spalio 16 dieną, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finalo rungtynėmis

„Minčių atidarymui buvo ne viena ir ne dvi. Su meru ir jo komanda kalbėjomės apie galimas opcijas. (…) Galiausiai priimtas sprendimas ir dėl to taip ilgai nepranešėme, kur vyks LFF taurės finalo rungtynės“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

„Spalio 16 dieną, sekmadienį nuo 17 valandos, turėsime Hegelmann LFF finalo rungtynes“, – pridūrė jis.

Į LFF taurės finalą spalio pradžioje pateko Vilniaus „Žalgiris“, trečiadienį paaiškės ir antrasis rungtynių dalyvis.

Pasak E. Stankevičiaus, bilietai į finalą bus pradėti pardavinėti nuo trečiadienio. Sekmadienį vyks atidarymo ceremonija, rungtynės ir laimėtojų apdovanojimai. Po to vyks šou su Lietuvos atlikėjais ir fejerverkais.

„Pirmą kartą futbolo istorijoje turėsime tokį atidarymo renginį“, – sakė LFF vadovas.

Visi įsigiję bilietą į atidarymo renginį galės viešuoju transportu vykti nemokamai.

Pasak jo, šiuo metu stadione galės vykti A lygos rungtynės bei čempionatai. Spalio 16 dieną taip pat planuojamas UEFA inspektoriaus vizitas.

„Inspektorius pabaigia ataskaitą, ir lapkričio 16 čia yra numatoma, kad nacionalinė rinktinė čia galės žaisti Baltijos taurę“, – sakė E. Stnkevičius.

Jis sakė manantis, kad anksčiau nustatyti stadiono trūkumai yra „ištaisyti arba bus ištaisomi artimiausiu metu“, nes nėra dideli.

„Pagaliau turime stadioną“

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sakė besidžiaugiantis, kad „vis dėlto pagaliau tiek Kaunas, tiek visa Lietuva turi stadioną“. Jis sako nesuprantantis, kodėl tam reikėjo laukti 32-ejus nepriklausomybės metus.

„Augina Kaunas ne tik krepšininkus – dabar duos Dievas ir kauniečiai, ir Futbolo federacija, kad auginsime ir futbolininkus“, – kalbėjo meras.

Stadiono statybų pabaigą Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija patvirtino rugsėjo 19 dieną, atverdama galimybę jį eksploatuoti.

Galutinė stadiono kaina siekia apie 43 mln. eurų – tai apie 10 mln. eurų brangiau lyginant su pradiniu pasiūlymu.

Stadiono rekonstrukciją pradėjo Turkijos bendrovė „Kayi Construction“, tačiau užpernai sausį sutartį su rangovu savivaldybė nutraukė, nes šis nesilaikė įsipareigojimų.

Nutraukus sutartį su turkais, darbus perėmė Kauno statybų ir kelių tiesimo bendrovė „Autokausta“.

Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidėjo iki 15 tūkst., o visos tribūnos uždengtos stogu.

Stadionas atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.

Jame įrengta šildoma žolės danga, kas leis mėnesiu pratęsti jos eksploatacijos sezoną.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *