Kauno klinikose po pagalbinio apvaisinimo gimė pirmasis kūdikis

Фото pipxabay.com

Kauno klinikose po pagalbinio apvaisinimo Reprodukcinės medicinos centre, klinikose pradėjusiame veikti prieš metus, gimė pirmasis kūdikis.

„Ši žinia yra ypatingai džiugi, nes tai yra pirmasis rezultatas, kuris akivaizdžiai matomas visuomenėje“,– spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Kauno klinikų Reprodukcinės medicinos centro vadovė doc. Eglė Drejerienė.

„Mūsų klinikų Reprodukcinės medicinos centre tai yra išties džiaugsmingas įvykis, nes tai yra pirmasis nėštumas, kuris pasibaigė sėkmingai“, – sakė ji.

Pasak centro vadovės, ne visos moterys, kurios sėkmingai pastoja, vėliau išnešioja ir pagimdo kūdikius.

„Tai nebuvo pirmoji pacientė, kuri mūsų centre pasiekė nėštumą po pagalbinių technologijų, bet buvo pirmoji, kuri pagimdė“, – sakė E. Drejerienė.

Jauna pora buvo tirta nuo 2017 metų, aiškios priežasties, kodėl jiems nepavyko susilaukti vaikų, taip ir nebuvo nustatyta.

Pagalbinio apvaisinimo procedūra specialistams kėlė iššūkių dėl mažo lytinių ląstelių skaičiaus.

Kauno klinikų embriologės dr. Agnės Kozlovskajos-Gumbrienės teigimu, pagalbinio apvaisinimo sėkmę lemia moteriškų ir vyriškų lytinių ląstelių kokybė, kurią dažnai lemia poros amžius, pacientų gretutinės ligos, sėkminga pacientėms atliekama kiaušidžių stimuliacija.

Reprodukcinės medicinos centro akušerė Vita Vaičienė pabrėžė, jog dėl pagalbinio apvaisinimo besikreipiančioms poroms itin svarbus yra emocinis palaikymas, todėl čia labai svarbus akušerių vaidmuo, užtikrinant, jog pacientai gautų reikiamą informaciją, užtikrinant bendravimą tarp šeimos ir specialistų.

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje esantis Reprodukcinės medicinos centras atidarytas prieš metus. Per šį laikotarpį į Reprodukcinės medicinos centrą dėl nevaisingumo kreipėsi 486 pacientės, o dėl pagalbinio apvaisinimo daugiau nei 120 šeimų.

Nuo darbo pradžios atliktos 78 pagalbinio apvaisinimo procedūros, iš kurių nėštumas diagnozuotas 25 kartus, laukiama aštuonių procedūrų rezultatų. Centre taip pat teikiamos vaisingumo išsaugojimo paslaugos onkologinėmis ar vaisingumą mažinančiomis ligomis sergantiems žmonėms.

Pasaulyje yra apie 8 mln. vaikų, gimusių po pagalbinio apvaisinimo procedūros.

Pagalbinio apvaisinimo įstatymas po ilgų diskusijų Seime priimtas 2016 metais, o pradėjo veikti 2017 metų pavasarį.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.