Kauno medikai: registracija į patikros punktus dar nevyksta

Nuotrauka BFL/ Teodoras Biliūnas

Karštąją koronaviruso liniją administruojančios Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties medikai trečiadienį kreipėsi į gyventojus, pabrėždami, jog registracija dėl ėminių pridavimo mobiliuosiuose koronaviruso patikros punktuose dar nėra vykdoma.

„Šiuo metu registracija į šiuos punktus dar nėra vykdoma ir tam yra svarbių priežasčių. Viena pagrindinių – jog reikia užtikrinti ten dirbančių žmonių ir jūsų pačių saugumą“, – vaizdo įraše sako Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis.

„Prašome jūsų sulaukti oficialaus pranešimo iš Sveikatos apsaugos ministerijos apie tokių punktų atidarymą“, – teigia jis.

Taip pat medikai primena, jog šalyje kilus koronaviruso grėsmei, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai pagalbą tebeteikia ir kitiems žmonėms, todėl iškvietus greitąją, jos atvykimo gali tekti palaukti.

„Mes turime begalę darbų, kuriuos taipogi reikia atlikti ir prašome visų supratingumo ir kantrybės. Neskubiais atvejais jums gali tekti palaukti greitosios medicinos pagalbos. Ypatingai tai liečia tuos žmones, kurie turi karščiavimą ar įtarimą dėl galimo koronaviruso“, – sako N. Mikelionis.

Pasak jo, vykdami pas įtariamą užsikrėtusįjį koronavirusu, medikai turi specialiai paruošti automobilį ir teisingai užsidėti visas apsaugos priemones, o tai atima laiko.

Kauno greitosios medicinos pagalbos duomenimis, nuo penktadienio pradėjusioje veikti koronaviruso karštojoje linijoje 1808 jau pakonsultuota beveik 40 tūkstančių gyventojų.

Čia šiuo metu veikia 23 darbo vietos, planuojama skaičių plėsti iki 35.

Mobilūs koronaviruso patikros punktai įrengiami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje ir Telšiuose.

Visų šių miestų savivaldybės jau numačiusios vietas, tačiau laukia leidimų iš ministerijos bei medžiagų tyrimams atlikti.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.