Kauno oro uoste nusileido dar vienas lėktuvas su apsaugos priemonėmis medikams

Nuotrauka lrv.lt

Kauno oro uoste pirmadienio rytą nusileido dar vienas lėktuvas su apsaugos priemonėmis medikams, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Jos teigimu, iš Kinijos atskraidinta beveik 19 tonų apsauginės aprangos – vienkartinė medicininė apranga, batų apsaugos ir apsauginiai skafandrai.

Šios priemonės netrukus bus išvežiotos Santaros ir Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinei bei Respublikinėms Šiaulių ir Panevėžio ligoninėms.

Pagal poreikį, šios ligoninės apsaugos priemones išdalins jų veikimo teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms, penkių didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtose karščiavimo klinikose ir mobiliuose punktuose.

Vyriausybė anksčiau yra skelbusi, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Sveikatos apsaugos ministerija praėjusią savaitę pranešė, kad medikams, kovojantiems su koronavirusu, iš viso jau pristatyta 12,7 mln. vienetų iš Kinijos užsakytų asmens apsaugos priemonių.

Lietuvos specialistai nustatė, kad dalis gaunamų apsaugos priemonių yra nekokybiškos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.