Kauno rajone degė viešbutis, evakuota 20 žmonių, du nukentėjo

Nuotrauka BFL/Tomas Urbelionis

Trečiadienio rytą Kauno rajone, Pagirių kaime, degė viešbutis, iš jo evakuota 20 žmonių, dviem prireikė medikų pagalbos.

Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, pranešimas apie gaisrą viešbutyje „Rivjera“ gautas 4.52 val.

Atvykus ugniagesiams, du žmonės iš antrojo aukšto jau buvo iššokę pro langą: vienas 1995 metais gimęs vyras susižalojo ranką, kitas jo bendraamžis buvo prisikvėpavęs dūmų. Abu išvežti į gydymo įstaigą.

Kitus viešbučio gyventojus Garliavos ugniagesiai nulaipino ištraukiamosiomis kopėčiomis. 

Pirmajame pastato aukšte buvo įkurtos baldų gamybos, o antrajame – apgyvendinimo patalpos. Čia gyveno darbininkai, 12 iš jų – Baltarusijos ir Ukrainos piliečiai. Pasak ugniagesių, evakuoti žmonės elgėsi ramiai.

„Kai atvyko ugniagesiai, degimas buvo gana lokalus, gaisras nebuvo labai išplitęs – degė 12 kv. m patalpa rūsyje ir pirmojo aukšto laiptinė virš jo, tačiau dūmai per ją labai greitai sklido į antrąjį aukštą, kur gyveno žmonės, – sakė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus specialistas Evaldas Korsakas. – Todėl iš pradžių visos pajėgos buvo mestos ne gaisrui gesinti, o viešbučio gyventojams evakuoti. Gaisras buvo likviduotas 6 val. Nuo karščio skilo laiptinės langai, išsilydė plastikas.“

Aplink pastatą buvo laikomos pjuvenos ir medžio plokštės. Pasak E. Korsako, degimo požymių buvo tiek pastato viduje, tiek išorėje.

„Gaisras galėjo kilti ir nuo numestos nuorūkos lauke, o viduje po laiptais buvo laikomas šaldiklis, buvo sukrautas porolonas ir plokštės, tad ir čia galėjo kažkas užsidegti.“    

Gaisrą gesino 14 ugniagesių gelbėtojų iš Kauno PGV 1-osios komandos, Garliavos komandos ir Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos Poderiškių ugniagesių komandos, suvažiavę su keturiomis gaisrinėmis autocisternomis ir automobilinėmis kopėčiomis, gaisro vietoje budėjo trys greitosios medicinos pagalbos ekipažai.       

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, pastate yra priešgaisrinė signalizacija, tačiau ji nepajungta, autonominiai dūmų detektoriai buvo įrengti tik antrame aukšte.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *