Kazlų Rudoje pratybose atlikta bendra Lietuvos, JAV ir JK karių operacija

Foto: vyr. srž. sp. Ieva Budzeikaitė/ KAM

Pratybų Kazlų Rūdoje metu antradienį atlikta bendra Lietuvos, Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės karių operacija.

Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, Lietuvos ir JAV kariuomenių Sausumos pajėgų kariai atliko bendrą mokomąją operaciją, kurios metu, pagal pratybų scenarijų, treniravosi sunaikinti svarbioje teritorijoje veikiančias nekonvencines priešo grupuotes.

Iš susitelkimo rajono Pabradėje į atakos vietą poligone Kazlų Rūdoje kariai buvo permesti JAV ir Jungtinės Karalystės sraigtasparniais CH-47 „Chinook“, operaciją iš oro rėmė amerikiečių kovos sraigtasparniai AH-64 „Apache“.

Ši mokomoji operacija skirta treniruotis atlikti bendras operacijas su sąjungininkais, taip pat mokytis kartu veikti sausumos ir oro pajėgų vienetams.

Operacija vyko Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių pratybų „Kardo kirtis“ metu. Šias pratybas organizuoja JAV Sausumos pajėgų vadavietė Europoje ir Afrikoje, jose iš viso dalyvauja apie 13 tūkst. karių.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *