Keičiasi reikalavimai dėl kaukių: įeinant į barą, kavinę reikia dėvėti, bet viduje – nebe

Фото pixabay.com

Keičiasi reikalavimai dėl kaukių ir kitų veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešojo maitinimo įstaigose: nuo šiol sėdint prie stalo ar baro lankytojams jos nebeprivalomos.

Reikalavimas dėvėti kaukes įeinant į pačią maitinimo įstaigą išlieka galioti, pažymi apie pakeitimus feisbuke pranešęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Į kavines, restoranus ir kitas viešojo maitinimo įstaigas ir toliau turi būti įleidžiami tik veido apsaugos priemones dėvintys lankytojai. Tai galioja einat tiek į vidaus erdves, tiek į lauko kavines. Kitaip tariant, įeiti ir išeiti reikia su kauke ar kita veido apsaugos priemone, o sėdint prie stalo ar baro – nebūtina jos dėvėti“, – informuoja A. Veryga.

Jo atstovė Lina Bušinskaitė BNS nurodė, kad įsakymas pasirašytas ketvirtadienį, įsigalioja penktadienį.

Anot ministro, šis pakeitimas inicijuotas įsiklausius į Sveikatos apsaugos ministerijai pateiktus žmonių siūlymus ir įvertinus jų patiriamus nepatogumus, kai prie stalo reikėdavo būti su kauke, kol nevalgai ar ko nors negeri.

A. Veryga Kaune BNS vėliau sakė, kad kitų atlaisvinimų ar suvaržymų, susijusių su viešojo maitinimo įstaigomis, kol kas nėra planuojama.

„Matysime, kas darysis savaitgalį, kokia bus situacija“, – sakė ministras.

Jo teigimu, šios priemonės atsisakyta, nes ji nėra „ypatingos reikšmės“, tačiau sukėlė labai daug diskusijų.

„Buvo visokių ginčų – ar čia reikia būtinai kažką rankoje laikyti, kad kaukę nusiimtumei, ar kotletą į burną tik kišant reikia nusiimti“, – sakė ministras.

„Pakoregavome, kad žmogus jeigu jau sėdi prie stalo, niekur nebeina, tai tos kaukės dėvėti ir nereikia“, – pridūrė jis.

Ministras taip pat primena, kad išimtys dėl kaukių dėvėjimo taikomos negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo negalios tiesiog negali nešioti burną ir nosį dengiančių veido apsaugos priemonių.

„Pavyzdžiui, turintieji kvėpavimo sutrikimų, psichikos sutrikimų, autizmo spektro sutrikimų gali būti ir be kaukių, jei dėl savo sveikatos būklės jų negali dėvėti. Žinoma, jei žmogaus negalia, tarkim, judėjimo, leidžia naudoti kaukę, tai tą ir reikėtų daryti“, – sako ministras.

Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą nuo rugpjūčio 1 dienos buvo grąžintas privalomas kaukių dėvėjimas viešajame transporte ir įstaigose, masiniuose renginiuose, viešojo maitinimo įstaigose, išskyrus tuos atvejus, kai yra valgoma ir geriama.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *