Keli šimtai tūkstančių lašišų ir šlakių papildė Lietuvos upes

Nuotrauka zuv.lt

Beveik 330 tūkst. šiais ir praėjusiais metais išsiritusių lašišų bei šlakių jauniklių papildė dalies Lietuvos upių baseinus, trečiadienį pranešė Žuvininkystės tarnyba.

„Išleista 114 tūkst. lašišų ir 132 tūkst. šlakių šiųmetukų, taip pat 60 tūkst. lašišų ir 23,5 tūkst. šlakių metinukų“, – rašoma pranešime.

Žuvys išleistos Neries, Šventosios, Žeimenos, Dubysos, Minijos, Jūros, Bartuvos ir pajūrio Šventosios baseinuose.

„Šie darbai – tai dalis valstybinio plano, skirto atstatyti, sustiprinti ir pagausinti lašišinių žuvų išteklius Lietuvos vidaus vandenyse“, – nurodo tarnyba.

Į šalies upes išleistos lašišinės žuvys dirbtiniu būdu išveistos ir paaugintos Žuvininkystės tarnybos Rytų regiono žuvivaisos skyriuje Žeimenoje. Kasmet išauginama ir į vidaus vandenys išleidžiama iki 0,5 mln. šių žuvų. 

Tarnybos teigimu, pastarųjų metų mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad lašišinių žuvų Lietuvos vandenyse daugėja. Tam įtakos turėjo daug kompleksinių priemonių, tarp kurių ir Žuvininkystės tarnybos indėlis – dirbtinis šių žuvų veisimas ir išleidimas į vidaus vandenis.

Sėkmingai įgyvendinus lašišų išteklių atkūrimo programas, 2014 metais jos išbrauktos iš Lietuvos raudonosios knygos saugomų rūšių sąrašo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *