Kelionių organizatoriai ir maitinimo įmonės jau gali kreiptis dėl paskolų – „Invega“

Фото pixabay.com

Koronaviruso krizės paveikti kelionių organizatoriai jau gali kreiptis į nacionalinę plėtros įstaigą „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) dėl tiesioginių paskolų, skirtų atsiskaityti su turistais dėl neįvykusių kelionių, o viešojo maitinimo paslaugas teikiančios bendrovės – būtinosioms išlaidoms padengti. Šioms paskoloms skirta 30 mln. eurų. 

Pasak „Invegos“ vadovo Kęstučio Motiejūno, turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų bendrovės yra labiausiai paveiktos koronaviruso pandemijos, todėl svarstant lengvatinių paskolų sąlygas, ypač atsižvelgta į verslo poreikius.

„Atšaukus karantiną, turizmo paslaugas teikiančios įmonės jau gali atnaujinti ir dalį paslaugų, o kartu pasinaudodamos tikslinėmis lengvatinėmis paskolomis galės finansuoti dalį būtinų veiklos išlaidų, reikalingų iki įprastų verslo apimčių atsistatymo“, – pranešime sakė K. Motiejūnas. 

„Įmonių situacijos yra skirtingos, tačiau tikimės, kad įvertinusios savo padėtį, jos pasinaudos paskolomis, skirtomis stabilizuoti veiklai ir išsaugoti darbuotojus“, – pridūrė jis.  

„Invegos“ teigimu, paskolos įmonėms negalės būti didesnės nei 3 mln. eurų. 

Kelionių organizatoriai lengvatinėmis paskolomis galės pasinaudoti atsiskaitydami su turistais dėl neįvykusių kelionių tais atvejais, kai galiojančias sutartis turintys keliautojai atsisakė pasiūlyto kupono. Paskolos dydis apskaičiuojamas individualiai, atsižvelgiant į sumą, kurią kelionių organizatorius turi grąžinti turistams už dėl COVID-19 protrūkio neįvykusias keliones.

Lengvatinės paskolos apgyvendinimo ar viešojo maitinimo paslaugas teikiantiems verslininkams skirtos būtiniausioms išlaidoms finansuoti: valstybės nekompensuojamam darbo užmokesčiui, transporto nuomos ir kitų paslaugų pirkimui, nekilnojamojo turto nuomos mokesčiui, turto išlaikymo išlaidoms, kitų paskolų įmokų mokėjimui, komunalinių paslaugų ir kitoms administracinėms išlaidoms.

Įmonėms palūkanų dydis nustatomas pagal paskolos trukmę ir įmonės dydį: smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams numatytos 0,1-0,69 proc., didelėms įmonėms – 0,19-1,69 proc. palūkanos.

Paraiškas paskolai gauti bendrovės turi pateikti iki lapkričio 30 dienos, o paskolų sutartys galės būti sudaromos iki gruodžio 31 dienos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.