Kelios dešimtys lietuvių save izoliavo specialiose patalpose

Фото pixabay.com

Kelios dešimtys iš užsienio grįžusių lietuvių save izoliavo specialiose patalpose didžiuosiuose šalies miestuose.

„Šiuo metu apie 20 asmenų yra izoliuoti“, – BNS perduotame komentare teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Jis taip pat teigė, kad šiuo metu savivaldybė numačiusi apie pustrečio šimto tokių patalpų iš užsienio grįžusiems žmonėms, kurie neturi galimybės savęs izoliuoti namuose.

„Šiai minutei turime apie 250 vietų, numatytų izoliacijai, kur galėtų būti apgyvendinti galbūt koronavirusu užsikrėtę asmenys. Šis skaičius gali didėti, nes vyksta diskusijos su viešbučiais, apgyvendinimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis“, – teigė jis.

Klaipėdos mieste žmonių, kurie pasinaudojo savivaldybės numatyta paslauga, yra panašiai kaip ir Kaune. 

„Dabar yra 16 asmenų, kurie yra izoliuoti asmenys“, – BNS informavo uostamiesčio savivaldybės atstovė spaudai Aušra Lukauskienė.

Pasak jos, šiuo metu savivaldybė žmonių saviizoliacijai numačiusi 539 vietas.

Tiek Kauno, tiek Klaipėdos atstovai taip pat nusprendė neviešinti konkrečių vietų, kurios skirtos žmonių saviizoliacijai, tačiau įvardijama, kad tai yra viešbučiai, moteliai, kitos apgyvendinimo įstaigos, taip pat savivaldybėms priklausančios patalpos.

Vilniuje izoliuota apie 200 grįžusių lietuvių

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad šiuo metu savivaldybės patalpose – viešbučiuose – save izoliavo apie 200 žmonių.

„Berods apie 200 jau yra izoliuota (…) Mano žiniomis, visi yra grįžę iš užsienio arba kontaktavo su grįžusiais“, – sakė P. Poderskis.

Jis taip pat teigė, kad šiuo metu paruošta apie 1000 vietų savęs izoliavimui, jų gali pritrūkti.

„Tikėtina, kad vietų gali pritrūkti, tačiau didelio aliarmo kol kas nėra“, – teigė Vilniaus savivaldybės administracijos vadovas.

Vis dėl to, jis pridūrė, kad ruošiamasi parengti dar 1000 vietų savęs izoliavimui, todėl problemos dėl vietų trūkumo būti neturėtų.

Pasak P. Poderskio, žmonės izoliuojami savivaldybės patalpose bus septynias dienas.

„Manoma, kad jeigu per septynias dienas nepasirodė simptomai, tai galim tą žmogų paleist, tokia yra Sveikatos apsaugos ministerijos nuomonė“, –  sakė P. Poderskis.

Jis teigė, kad 1000 žmonių izoliavimas, preliminariai, sostinės savivaldybei turėtų kainuoti apie 200 tūkst. eurų, tačiau izoliuotiems žmonėms mokėti nereikės.

Savivaldybė vėliau šiuos pinigus prašys padengti iš Vyriausybės.

P. Poderskis taip pat teigė, kad sostinėje turėtų būti izoliuoti visi per oro uostą grįžę lietuviai, net jeigu jie gyventų ir kitoje šalies savivaldybėje.

Saviizoliacijai skirtas patalpas numačiusios ir kitų miestų bei rajonų savivaldybės.

Visiems grįžusiesiems į Lietuvą privalomas 14 dienų karantinas, už jo pažeidimą gresia teisinė atsakomybė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *