Kelių direkcija neskelbs konkursų, asfaltuos mažiau kelių

Vyriausybei ir Seimui įšaldant dalį 2020 metų Kelių programos lėšų ir jas skiriant kitoms būtinoms valstybės išlaidoms, Automobilių kelių direkcija sako kitais metais nepaskelbsianti naujų valstybinės reikšmės kelių statybos bei remonto rangos konkursų. Be to, bus išasfaltuota apie 230 kilometrų žvyrkelių mažiau nei planuota.

„Atsižvelgus į tai, kad 2020 metams numatoma įšaldyti 138,7 mln. eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP), Kelių direkcija yra priversta stabdyti valstybinės reikšmės kelių statybos bei remonto darbų viešųjų pirkimų procedūras už maždaug 40 mln. eurų ir neinicijuoti naujų pirkimų 2020 metams“, – pranešė direkcija. 

Anot pranešimo, direkcija yra pasirašiusi sutartis arba vertina pasiūlymus visai sumai, skirtai 2020 metams, – 313,7 mln. eurų. Bendra jau pasirašyta sutarčių vertė siekia 276 mln. eurų, dar numatoma pasirašyti už 37,7 mln. eurų.

Iki pirmadienio planuota, kad 2020 metais Kelių direkcijos biudžetas bus 347,1 mln. eurų, iš jų 307,1 mln. eurų – programos lėšos, 40 mln. eurų – Europos Sąjungos lėšos. Įšaldžius papildomai 40 mln. eurų, jis siekia 306,5 mln. eurų (atitinkamai 266,5 mln. ir 40 mln. eurų). 

Vyriausybė pirmadienį nutarė įšaldyti nepanaudotas Kelių ir Klimato kaitos programų lėšas. Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad šios lėšos nėra panaudojamos, o „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis dėl to apkaltino buvusį susisiekimo ministrą Roką Masiulį.

R. Masiulis pabrėžė, kad valdantieji klaidina visuomenę teigdami, kad Kelių programos lėšos buvo prastai naudojamos. Ant jo, iš Vyriausybės minimų 166 mln. eurų didžioji dalis bus panaudota iki šių metų pabaigos. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.