Keltais į Klaipėdą parvykusius žmones savivaldybėms išsivežti sunkumų nebus

Nuotrauka BFL/ Algirdas Kubaitis

Penktadienio vakarą įvedus apribojimus judėjimui tarp miestų, kitų savivaldybių atstovai galės atvykti pasiimti keltais parvykusių savo gyventojų, sako Klaipėdos savivaldybė.

„Klaipėdos miestas yra vartai patekimo į Lietuvą, vienintelis oficialiai veikiantis nuolatinis kanalas, kuriuo žmonės grįžta į Klaipėdą ir organizuojamas tų žmonių išvežimas į kitų savivaldybių teritorijas. Nebus jokių problemų kitų savivaldybių žmonėms parvežti juos, būtent grįžusius iš Vokietijos ar iš Švedijos“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Jis teigė, kad perkėloje ir prie įvažiavimų į miestą esantys postai palaikys ryšį, todėl šis transportas bus praleidžiamas.

Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas sakė, jog Klaipėdos apskrityje veiks 34 postai, kiekviename jų dirbs 2–6 pareigūnai. Klaipėdos mieste numatyti septyni tokie postai.

Mažesnio intensyvumo išvažiavimai iš miestų bus ribojami draudžiamaisiais ženklais. Policija epizodiškai arba nuotolinėmis priemonėmis žada kontroliuoti, ar šių ženklų laikomasi.

„Pareigūnai turi tam tikrą patirtį, kaip reikėtų identifikuoti, kas važiuoja, kur važiuoja ir ar tai yra rimta priežastis. Jeigu taip grubiai pasakant, matyt, su treningais į laidotuves niekas nevažiuoja, o į vestuves su meškerėmis – taip pat. Tai principas toks, kad bus stebima visa visuma“, – sakė Klaipėdos apskrities policijos vadovas.

Penktadienį 20 val. pradeda galioti kitas Vyriausybės draudimas – gyventojams draudžiama vykti į kitus miestus nei jų gyvenamoji vieta.

Šis ribojimas per Velykas įvestas siekiant užkardyti koronaviruso plitimą. 

Trečiadienį Vyriausybės pakeistose karantino sąlygose numatyta, kad ribojimai nebus taikomi, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar teikiant būtiną medicinos pagalbą.

Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą, nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto. Tokiu atveju pareigūnai rekomenduoja turėti nuosavybę įrodančius dokumentus.

Ribojimas bus taikomas tris šventines dienas – nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 valandos.

Jam įgyvendinti žadama pasitelkti 3 tūkst. pareigūnų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *