Kinijoje ir gyvenimas, ir verslas grįžta į vėžes, sako Lietuvos ambasadorė

Фото pixabay.com

Kinijoje, kur prasidėjo koronaviruso protrūkis, gyvenimas pamažu grįžta į vėžes, ypač skatinamas vartojimas, siekiant padėti ekonomikai, sako Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė.

Anot jos, šioje šalyje veikiantis Lietuvos verslas didelių problemų nepatyrė, buvo tik truputį apmiręs.

„Kinija yra turbūt keliais žingsniais priekyje pagal tai, kas yra atidaroma. Šiandien pradeda dirbti aštuntokai ir dvyliktokai, jie grįžta į mokyklas“, – per nuotolinę spaudos konferenciją sakė diplomatė.

Jos teigimu, planuojama, kad gegužę Šanchajuje visi turistiniai objektai, galerijos, restoranai dirbs iki vidurnakčio, taip bandant kompensuoti už prarastą laiką.

„Kinija labai akcentuoja vartojimą. Nuo antradienio prasideda elektroninės prekybos festivalis, kur daugybė elektroninių parduotuvių su nuolaidomis skatins klientus pirkti. Taip pat kalbama apie galimybę įvesti 2,5 dienos savaitgalį, kad žmonės mažiau dirbtų, daugiau išlaidautų. Atskiros provincijos išleidžia savo vaučerius, kurie galioja vieną savaitę“, – vartojimo skatinimo priemones vardijo ambasadorė.

Jos teigimu, daug darbo dabar turi Kinijos medicinos priemonių gamintojai. Lėktuvai su jų produkcija kartais „užkemša“ ištisus oro uostus.

„Dėl krovininių lėktuvų kiekio ir pertekliaus kelioms dienoms net uždaromi oro uostai. Iš jų nebegali išskristi lėktuvai, nes nebėra aptarnaujančio personalo. Todėl labai skatinama, kad tos priemonės būtų vežamos traukiniais“, – sakė I. Marčiulionytė.

Jos teigimu, būtent šita galimybe turėtų pasinaudoti Lietuva.

„Manome, kad čia galėtume turėti nišą, kada atvežtos prekės galėtų būti išskirstytos ir kitoms valstybėms, kurios mūsų geležinkeliais galėtų pasinaudoti“,  – teigė ambasadorė.

Pasak jos, per karantiną lietuviškas verslas Kinijoje didelių bėdų nepatyrė, Lietuvos verslininkai susidūrė daugiausia su tiekimo iš Kinijos problemomis.

„Labai didelių problemų nebuvome girdėję. Žinojome, kad kai kuriems Lietuvoje esantiems verslams trūko tiekimo, tam tikrų detalių, bet tai buvo turbūt visur Europoje“, – sakė I. Marčiulionytė.

Anot jos, dėl sutrikusių tiekimo grandinių karantino pradžioje problemų turėjo visi verslai Kinijoje – jos žodžiais, buvo jaučiamas „apmirimas“.

„Nepaisant to, žinau, kad mūsų žemės ūkio produkcija po truputėlį važiuoja į Kiniją, ir čia nebuvo visiškai sustojęs eksportas“, – sakė I. Marčiulionytė.

„Pernai turėjome rekordinius metus dėl grūdų eksporto, šie metai taip pat turėtų būti neblogi“, – teigė ambasadorė.

Pastaruoju metu Kinija pradėjo lengvinti karantino sąlygas, taip pat paskelbta, kad Uhanas, kur prasidėjo koronaviruso protrūkis, jau įveikė infekciją.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.