Kino teatrai: žiūrovai naujų ribojimų nepajus, nepatogumų kelia respiratoriai

Nuotrauka BFL/ Greta Skaraitienė

Nuo pirmadienio kino teatruose reikalaujant tarp žiūrovų palikti vieną laisvą vietą, teatrų atstovai sako, kad žiūrovai pokyčių pajusti neturėtų, nes tokios taisyklės taikomos jau kurį laiką. Tačiau nepatogumų kelia reikalavimas dėvėti respiratorius.

Pasak „Forum Cinemas“ kino teatrus valdančios įmonės Lietuvoje vadovo Gintaro Plytniko, anksčiau, kai kino teatruose buvo draudžiama gerti ir valgyti, verslas jautėsi diskriminuojamas, tačiau ribojimus panaikinus pernai lapkritį ir gruodį kino teatrai grįžo į įprastą režimą.

Jis teigė, jog dabartinių ribojimų žiūrovai neturėtų pajusti, tačiau daug kas vis dar nežino, kad būtina dėvėti respiratorius, todėl kino teatruose jie kol kas dalijami nemokamai. 

„Ribojimas vietų jokia ne naujiena, mes tai greitai susitvarkome keleto varnelių paspaudimu sistemose ir viskas tvarkoje. 75 proc. apkrovimas, jei jis ir būtų pilnas, vadintųsi, kad mums sekasi neblogai, tai šioje vietoje nėra kažko drastiško, dėl ko negalėtume išgyventi“, – BNS sakė G. Plytnikas.

„Dėl respiratorių – kažkada, kažkas mus įdėjo į renginių registrą. (…) Kaukės galioja visur kitur, ateiti iki kino teatro durų gali su kauke, o įeiti į salę reikia respiratoriaus. Tai mes daliname respiratorius, aišku, pirmomis dienomis niekas su jais neateina, niekas to gal net nebuvo girdėję“, – kalbėjo jis. 

„Forum Cinemas“ vadovas teigė, jog po kurio laiko įmonė respiratorių dalinti nemokamai nepajėgs, jie už simbolinę kainą bus parduodami kasose. 

„Visgi kino teatrai veikia, ribojimų žiūrovai pajusti nelabai turėtų, tai bent tai mus džiugina“, – kalbėjo jis. 

Sostinės prekybos ir pramogų centre „Ozas“ esančio „Multikino“ kino teatro atstovas taip pat sakė, kad didžiausią nepatogumą kelia respiratoriai, kurių žmonės dažniausiai neturi. 

„Dauguma kino teatrų yra prekybos centruose, į kuriuos galima ateiti su kauke, o pas mus jau reikia užsidėti respiratorių, dažniausiai žmonės jų neturi ir reikia įsigyti. Turime jų pasirūpinę ir už simbolinę kainą parduodame“, – BNS sakė „Multikino“ rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas. 

Anot jo, tarpai tarp nesusijusių žiūrovų taikomi nuo rugsėjo, nes žmonės jaučiasi saugiau. Be to, augant susirgimų koronavirusu skaičiui, į kino teatrus ateinančių žmonių savaime mažėja. 

„Matome, kad žmonės dar nejaukiai prie svetimų žiūrovų jaučiasi, palikome tuos tarpus ir tai pasiteisino. Jiems taip yra patogiau, tai sukuria papildomą saugumo jausmą“, – teigė R. Bilinskas.

„Žmonės ir patys save pradėjo kontroliuoti, jei mato, kad susirgimų skaičius didėja, jie pradeda labiau vengti viešų vietų, kažkur keliauti. Šį savaitgalį, palyginti su praėjusiu, jau turėjome apie 40 proc. mažiau žiūrovų“, – pridūrė jis. 

Nuo pirmadienio kino teatrų salėse, kuriose yra valgoma ir geriama, tarp žiūrovų turės būti palikta bent viena laisva kėdė. Tai numato sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimas.

Kino teatruose žiūrovams nuo šešerių metų būtina dėvėti respiratorius, tačiau juos galima nusiimti kino salėje vartojant maistą ir gėrimus.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *