Kitą savaitę planuojama atidaryti Ukmergės ligoninę

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Kitą savaitę planuojama atidaryti Ukmergės ligoninę, patvirtino savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

„Vakar buvo atvažiavęs Nacionalinis visuomenės sveikatos centras apžiūrėti pačios ligoninės, įvertinti, didelių pastabų neturėjom, porą dokumentinių, kurias jau šiandien būsim ištaisę. Laukiam oficialaus atsakymo, ir tikrai mes galvojam, kad kitą savaitę, po sekmadienio paleisime ligoninę“, – BNS sakė D. Varnas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė patvirtino, kad Ukmergės ligoninė dar turi išspręsti tam tikrus organizacinius klausimus, o dauguma darbuotojų po izoliacijos jau yra grįžę į darbą.

„Jie turi parengti tam tikras procedūras, tai yra nustatyti darbuotojų rizikos lygius, pagal juos parinkti apsaugos priemones. Darbuotojai turi būti supažindinti, kokiam rizikos lygiui jie priklauso pagal atliekamas funkcijas ir turi būti atitinkamos priemonės. Priemonėmis ligoninė yra apsirūpinusi“, – BNS penktadienį sakė R. Lingienė.

Pasak savivaldybės administracijos vadovo, Ukmergės ligoninėje koronavirusu buvo susirgę 36 medikai, iš jų trijų COVID-19 testas jau neigiamas. 

„Medikų sirgo 36, turėjo teigiamą atsakymą, trys yra pasveikę. Saviizoliacijoj ligoninės darbuotojų buvo vienu momentu 282, visiems tyrimai atlikti, iš jų 16 buvo teigiami. Šiai dienai saviizoliacijoj ligoninės darbuotojų yra 36 likę, iš jų 33 su teigiamais testais“, – informavo D. Varnas.

Pasak administracijos vadovo, ligoninė šiuo metu turi vieną pacientę, sergančią koronavirusu, ji guli atskirame skyriuje.

„Turime vieną COVID-19 slaugos ligonį, jis guli vienam skyriuj vienas, gydytojai ateina su apsaugos priemonėm, jie su kitais gydytojais visiškai nekontaktuoja, atlieka savo pareigą ir tiesiai iš to skyriaus per atskirą išėjimą išeina į namus ir taip keičiasi“, – pasakojo vadovas.

„Vakar paėmėm pacientei darkart testą, ir jei turėsime neigiamą atsakymą, grąžinsime į bendrąjį skyrių, dezinfekuosime patalpas. Traumatologijos skyrius visas uždarytas, kur guli vienintelis žmogus su COVID-19“, – sakė D. Varnas.

R. Lingienė teigė, kad ligoninė turi būti pasirengusi dirbti, jei būtų daugiau užsikrėtusių žmonių.

„Reikia sutvarkyti darbuotojų komandas – kad tam tikra komanda dirbtų su tam tikrais pacientais tam atvejui, jeigu iškristų, jei užsikrėstų žmonės, kad vėl nebūtų paralyžiuotas visos ligoninės darbas. Komandos turi dirbti tik su tam tikrais pacientais, nebendrauti su kitomis komandomis, maksimaliai atribotas darbuotojų bendravimas. Tai organizaciniai klausimai, bet tikiuosi, kad dabar jau bus žiūrima labai rimtai. Visų supratimas turi būti, ką kaip reikia daryti“, – kalbėjo NVSC atstovė.

Ukmergės ligoninė kovo mėnesį buvo uždaryta dėl koronaviruso protrūkio, joje liko veikti tik Slaugos skyrius su daugiau kaip 90 pacientų.

Koronaviruso židiniu Ukmergė tapo kovo 19 dieną, ligoninėje dirbančiai medikei patvirtinus susirgimą infekcija. Yra mirę septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės, gulėję Ukmergės ligoninėje.

Iš viso šalyje mirė 32 infekcija sirgę žmonės, pasveikusiais laikoma 210 asmenų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.