Klaipėda į miesto gatves grąžina žaliąsias rodykles

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Klaipėdos miesto savivaldybė ketvirtadienį pranešė į sankryžas grąžinanti metų pradžioje nukabintas žaliąsias dešiniojo posūkio rodykles.

Uostamiesčio valdžia teigia, kad rodyklės grąžinamos laikantis Transporto kompetencijų agentūros patvirtintų reikalavimų ir suderinus sankryžas.

Anot pranešimo, rodyklės jau įrengtos Šilutės plento ir Debreceno gatvės, I. Simonaitytės gatvės ir Statybininkų prospekto, Minijos ir Agluonos gatvių, Šilutės plento ir Statybininkų prospekto, Taikos prospekto ir Paryžiaus Komunos gatvės sankryžose.

Savivaldybė atkreipė dėmesį, kad su Transporto kompetencijų agentūra pavyko suderinti ne visas sankryžas – iš 21 rodyklės suderinta 11.

Trečiadienį Klaipėdos miesto savivaldybės administracija agentūrai pateikė prašymą dėl lentelių su žalia rodykle įrengimo dar 13-oje sankryžų.

Nesuderintose sankryžų kryptyse planuojama įdiegti žalias rodykles šviesoforinėse sekcijose.

Dešiniojo posūkio žaliosios rodyklės panaikintos nuo sausio, tačiau savivaldybėms pasipiktinus dėl išaugusių transporto spūsčių, Vyriausybė sprendimą atšaukė.

Žaliosios rodyklės leidžia automobiliams sukti į dešinę ir degant raudonam šviesoforo signalui, prieš tai sustojus prie sankryžos ir įsitikinus, kad tai netrukdo pėsčiųjų, kitų transporto priemonių eismui ir saugumui.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.