Klaipėda laikinai stabo registraciją skiepams nuo COVID-19

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Po Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimo dalį visoms savivaldybėms numatytų naujai gautų COVID-19 vakcinų perskirstyti Vilniui, Klaipėda laikinai stabo registraciją skiepams.

„Gyventojai skiepams nuo COVID-19 šiuo metu naujai neregistruojami nesulaukus pakankamo vakcinų kiekio (…). Pakeisti planus teko vakar, balandžio 26 dieną, sulaukus informacijos iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) apie vakcinų perskirstymą“, – pranešė savivaldybė.

Pasak jos turimo „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“ vakcinų kiekio pakanka tik revakcinacijai, t. y. skiepijami gyventojai, kuriems atėjo metas antrai skiepo dozei, taip pat bus paskiepyti anksčiau sistemoje užsiregistravę gyventojai – jų registracija nėra atšaukiama.

Klaipėdiečiai vakcinacijai registruojami interneto svetainėje vakcinavimasklaipedoje.lt.

Pasak savivaldybės, ministerija informavo, kad Vilniui daugiau „Pfizer“ vakcinos dozių skirta „įvertinus sudėtingą Vilniaus miesto epidemiologinę situaciją ir situaciją stacionaruose“.

Tuo metu Klaipėdos vakcinacijos centrai vietoje planuotų 4536 dozių gavo 2160 dozes.

„Dėl gauto mažesnio vakcinų kiekio Klaipėdoje teko atšaukti ir prekybininkams numatytą papildomą skiepijimosi galimybę be išankstinės registracijos. Dėl registracijos skiepijimui atnaujinimo bus sprendžiama sulaukus naujos vakcinos siuntos“, – skelbia Klaipėdos savivaldybė.

Šiuo metu uostamiestyje registruotis vakcinacijai buvo kviečiami 65-erių ir vyresni gyventojai, taip pat sergantys lėtinėmis ligomis, jų vakcinaciją ketinama tęsti gavus pakankamai vakcinų.

SAM pirmadienį pranešė, kad dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos Vilniaus mieste nuspręsta perskirstyti vakcinų siuntas ir skirti sostinės vakcinacijos centrams 44 proc. visų gautų vakcinų, t. y. 46 tūkst. 512 dozių. Dalis šio kiekio – 19,8 tūkst. dozių – anksčiau buvo numatytos skirti kitoms savivaldybėms.

Tai papiktino kitų savivaldybių vadovus. Anot jų, gyventojai jau buvo pakviesti skiepytis, dėl minėto perskirstymo jų kvietimą teko anuliuoti. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pripažino, kad papildomos vakcinos padės valdyti prastėjančią situaciją, tačiau jų skyrimo būdą pavadino nepriimtinu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *