Klaipėda rengiasi tvarkyti vasaros estradą

Nuotrauka klaipeda.lt

Klaipėdoje rengiamasi tvarkyti vasaros estradą – paskelbtas tarptautinis konkursas architektūriniam projektui parengti, penktadienį pranešė uostamiesčio savivaldybė.

Konkurso sąlygose nurodoma, kad pagrindiniai vasaros koncertų estrados elementai – scena, choristų tribūna su stogine bei žiūrovų amfiteatras turi būti išsaugomi ir modernizuojami. Pabrėžiama, kad pagrindinė jos paskirtis nekeičiama – tai turi būti vieta, tinkanti dainų, šokių švenčių ir kitų masinių renginių organizavimui, tačiau iš šios erdvės ateityje tikimasi gerokai daugiau funkcionalumo.

Konkurso organizavimas patikėtas Lietuvos architektų sąjungai, pasiūlymų laukiama iki lapkričio 5-osios.

„Tikimės, kad konkurse dalyvausiantys architektai pasiūlys sprendinius, kaip vasaros estradą ne tik atnaujinti, bet ir šioje vietoje sukurti gyvybingą kompleksą, kuris būtų funkcionalus ištisus metus ir išplėstų kultūros, pramogų, aktyvaus laisvalaikio, sporto, rekreacijos, turizmo paslaugų spektrą“, – sako Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Geriausiems trims projektams ketinama skirti piniginius prizus – 3,5 tūkst. eurų už pirmąją ir atitinkamai 2,5 bei 2 tūkst. eurų už antrąją ir trečiąją vietas. Su konkurso laimėtojais taip pat bus deramasi dėl projektavimo sutarties, projektavimo darbams numatoma skirti apie metus.

Amfiteatro formos vasaros estrada Klaipėdoje buvo pastatyta 1983 metais, čia daug metų rengtos dainų šventės, festivaliai, koncertai ir kiti renginiai, vyko pirmieji daugiatūkstantiniai Sąjūdžio mitingai. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *