Klaipėdoje atsinaujina diskusijos dėl pagalvės mokesčio

Фото pixabay.com

Klaipėdoje vėl atgaivintos diskusijos apie vadinamojo pagalvės mokesčio uostamiestyje įvedimą. Jos buvo metus pritilusios dėl pandemijos, rašo portalas atviraklaipeda.lt.

„Vilniuje ir Kaune pagalvės mokestis tikrai yra. Labai viliuosi, kad tas pagalvės mokestis tikrai atsiras ir Klaipėdoje“, – antradienį savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje kalbėjo Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Ji pabrėžia, jog šiuo metu vyksta tik diskusijos, tariamasi dėl mokesčio rinkimo sąlygų, administravimo, paskirstymo. Vėliau visos detalės bus aptartos su asocijuotomis verslo organizacijomis. Tokios vietinės rinkliavos įvedimui turi pritarti miesto taryba. 

Planai mieste įvesti pagalvės mokestį išdėstyti Klaipėdos savivaldybės pajamų didinimo plane 2020-2022 metams, kuris buvo pristatytas pernai kovo pradžioje. 

Šiame plane buvo siūloma nuo 2021 metų įvesti naują vietinę rinkliavą už naudojimąsi savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra.

Jame taip pat nurodyta, kad remiantis statistikos duomenimis, šiuo metu vidutinis metinis nakvojančių Klaipėdos apgyvendinimo įstaigose asmenų skaičius sudaro 400 tūkst.

Todėl, jei būtų taikomos lengvatos vaikams, neįgaliesiems ir kitoms socialinėms grupėms, metinė pajamų suma iš rinkliavos, kuri siektų eurą už parą, sudarytų apie 200 tūkst. eurų. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.