Klaipėdoje lankymams bus atidarytas karo laivas M52 „Sūduvis“

Nuotrauka BNS/ Algirdas Kubaitis

Laivas–muziejus M52 „Sūduvis“ apsilankymams bus atidarytas liepos 29 dieną, pranešė Lietuvos jūrų muziejus.

Antradienį laivas bus prišvartuotas nuolatinėje jo stovėjimo vietoje Danės upėje prie Pilies tilto.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės teigimu, beveik metus trukęs laivo „įmuziejinimo“ procesas juda link pabaigos, tad tikimasi, jog laivas pritrauks lankytojų. 

„2021 metais laivas baigė tarnybą ir buvo perduotas muziejui, kuris šį eksponatą atveria pritaikytą muziejinei ir edukacinei veiklai“, – pranešime cituojama ji.

Devynis mėnesius laivas buvo tvarkomas ir ruošiamas eksponavimui. Sutvarkyta jo povandeninė ir viršutinė dalys, pašalintas sraigtas, velenai, plunksna, tobulintos vidaus erdvės.

Muziejaus Laivybos istorijos skyriaus vedėjo Edvino Ubio teigimu, laive galima bus apžiūrėti ir daugumoje atveju liesti originalią įrangą.

Karo laivas M52 „Sūduvis“ buvo nuolatiniu NATO pratybų dalyviu, patruliuodavo Lietuvos teritoriniuose jūros vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, vykdydavo laivų–pažeidėjų sulaikymo, konvojavimo, paieškos, gelbėjimo ir kitas operacijas. 

„Sūduvio“ ilgis – 47,1 m. plotis – 8,3 m. Laivas priskirtinas Lindau laivų klasei.

Liepą ir rugpjūtį „Sūduvį“ galima bus lankyti trečiadieniais–šeštadieniais nuo 12 iki 19 valandos, sekmadieniais – iki 17 valandos.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *