Klaipėdos meras V. Grubliauskas dėl Klaipėdos hospiso kreipėsi į prokuratūrą

Nuotrauka Klaipėdos Hospisas/ facebook.com

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas antradienį pranešė, jog dėl situacijos Klaipėdos hospise kreipėsi į prokuratūrą.

„Jau kreipiausi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą, išsiunčiau raštą vyriausiajai prokurorei Daliai Pocienei dėl tyrimo pradėjimo ir viešojo intereso gynimo“, – spaudos konferencijoje antradienį pranešė meras.

Apie tai, kad planuoja kreiptis į teisėsaugą dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo anksčiau pranešė ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Hospiso vadovybė antradienį Klaipėdos savivaldybę informavo, kad įstaigoje suformuotos dvi darbuotojų, galinčių rūpintis pacientais, pamainos, tačiau susidarė „gana kritiška situacija“ dėl kai kurių apsaugos priemonių.

„Suformuotos priežiūros grupės jau yra kelios ir šiai minutei grėsmės dėl žmonių trūkumo, kurie galėtų dirbti viduje, kaip ir šiai minutei nėra, tačiau yra kita didelė problema dėl apsirūpinimo saugos priemonėmis“, – sakė V. Grubliauskas.

Savivaldybė informuota, jog hospisui trūksta vienkartinių kombinezonų su akiniais ir antbačiais. Tokių priemonių neturi ir Klaipėdos savivaldybė.

„Kalbame su Sveikatos apsaugos ministerija, pateikėme ir oficialų raštą, kad jie išskirtų iš valstybės rezervo šitas priemones“, – sakė savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

Savivaldybė savo ruožtu aprūpins įstaigą respiratoriais, pirštinėmis ir medicininėmis kaukėmis. Įstaigai bus perduotos ir dezinfekcijos priemonės.

Be to, savivaldybė ruošiasi prie hospiso pastatyti medicininių atliekų konteinerį: juo pasirūpinti turėjo pati įstaiga, tačiau pasirodė, kad jo neturi, o darbuotojai šiukšles neša į bendrą konteinerį.

„Tokia labai nerami informacija pasiekė: aktyvūs žmonės nufotografavo, kad su apsaugos priemonėmis žmonės neša ir šalina atliekas būtent bendruosiuose konteineriuose. To dalyko daryti negalima ir, aišku, liūdna situacija, kad miestas yra pastatytas į tokią poziciją, kad turi imtis visų priemonių“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

„Esame priversti statyti apsaugą, saugoti, kad iš tos teritorijos išeitų žmonės jau pasirengę, be priemonių, kad rizika, kad būtų išneštas virusas, būtų minimali“, – kalbėjo jis.

Savivaldybė žada dezinfekuoti hospiso aplinką.

Antradienio duomenimis, užsikrėtė 33 hospiso pacientai, 11 darbuotojų. Du užsikrėtę hospiso globotiniai mirė.

Hospiso savininkai – ligoninių medikai

Adresu, kuriame veikia hospisas, registruotos dvi įstaigos: UAB „Klaipėdos hospisas“ bei viešoji įstaiga „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“. Šių įstaigų savininkai ir steigėjai – hospiso direktorė Rasa Dagienė ir Viljaras Reigas.

Tiek R. Dagienė, tiek V. Reigas dirba ir savivaldybės įstaigose. Antradienį pranešta, jog V. Reigas nušalinamas nuo Klaipėdos regiono slaugos koordinatoriaus pareigų.

„V. Reigas buvo paskirtas Klaipėdos regiono slaugos koordinatoriumi. Gavus visą šitą informaciją, vakar priėmiau sprendimą ir mes kreipėmės į Sveikatos ministeriją ir jis iš šitų pareigų buvo nušalintas“, – sakė G. Neniškis.

Koordinatoriaus pareigos, pasak savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos R. Perminienės, nėra susijusios su finansiniais klausimais ir apima pagalbą bei rekomendacijų teikimą.

V. Reigas užima pareigas ir savivaldybės Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, pasak mero, bus vertinama, ar jis tinkamai deklaravo savo interesus.

„Matyt, įvertinimas privalo būti adekvatus“, – sakė meras.

R. Perminienė sakė, jog R. Dagienė taip pat dirba Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

„Mūsų žiniomis, Rasa Dagienė dirba Universitetinėje ligoninėje, tačiau ji yra ir savininkė šių dviejų minėtų įstaigų. (…)  V. Reigas yra darbuotojas mūsų Medicininės slaugos ligoninėje taip pat, pagal privačių ir viešųjų interesų deklaracijų matome, kad jis yra ir mūsų greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojas. Tačiau taip pat yra nurodyta deklaracijose, kad jis yra steigėjas taip pat minėtų dviejų įstaigų, tačiau kaip vadovas, mūsų žiniomis, jis yra nusišalinęs“, – kalbėjo ji.

Klaipėdos universitetinės ligoninės svetainėje nurodoma, jog R. Dagienė yra Onkologijos departamento Brachiterapijos skyriaus vedėja.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.