Kol nebus vaistų nuo koronaviruso, reikės prisitaikyti prie kitos realybės

Nuotrauka kaunas.lt

Kol nebus vaistų, vakcinos nuo koronaviruso arba detalių apie susiformavusį imunitetą, reikės prisitaikyti prie šiek tiek kitos realybės, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Supraskim, kad tam tikra prasme mes turėsime prisitaikyti prie šiek tiek kitos realybės tol, kol nebus sukurti arba vaistai nuo šito viruso, arba kol nebus sukurta vakcina ir kol nežinosime, kokiam laikui susiformuoja imunitetas ir kaip jis susiformuoja“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ministras.

„Kol kas mes turėsime prisitaikyti prie tos realybės, kuri yra dabar, suprasti, kad tų fizinių kontaktų, didelių susibūrimų teks laukti pakankamai ilgą laiką, bet tai nereiškia, kad žmonės amžinai turės sėdėti užsidarę namuose“, – teigė jis.

A. Veryga taip pat pridūrė, kad  kol kas nėra atsakymų apie besiformuojantį imunitetą nei iš tarptautinių organizacijų, nei iš mokslininkų.

Pasak ministro, laikui bėgant teks vis labiau apsaugoti vyresnio amžiaus žmones – jiems virusas pavojingiausias.

„Ypatingas dėmesys visur, ne tik Lietuvoje, turės būti skiriamas vyresnio amžiaus gyventojams ir tą daro šalys, kurios turi tikrai panašiai neblogą situaciją, tą daro ir Izraelis. Mūsų taktika yra panaši, atlaisvinant tam tikrus reguliavimus nuolat priminti tiek rekomendacijas, tiek tam tikrus imperatyvius reikalavimus vyresnio amžiaus žmonėms vis dėlto neskubėti eiti iš namų, neskubėti grįžti į darbą, neskubėti į tam tikrus užsiėmimus“, – kalbėjo ministras.

Jo teigimu, taip reikės gyventi keletą mėnesių, taip pat nepamiršti ir higienos.

„Tai prie šitos realybės mes, matyt, pakankamai ilgai – keletą mėnesių – turėsime gyventi. Turėsim nepamiršti rankų higienos, kitų svarbių dalykų, sveikatos sistemos rezervo išlaikymo“, – teigė A. Veryga.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas paskelbtas kovo 16 dieną, jis pratęstas iki gegužės 11 dienos.

Jo metu rekomenduojama būti namuose ir iš jų išeiti tik būtinais atvejais – į maisto parduotuvę, į vaistinę, taip pat nerekomenduojama lankyti vyresnių giminaičių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.