Konstitucijoje įtvirtinta susirinkimų, žodžio laisvė – G. Nausėda

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Konstitucijoje įtvirtinta susirinkimų, žodžio laisvė, teigia prezidentas Gitanas Nausėda, komentuodamas savivaldybių neišduotus leidimus „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ protestui Vilniuje ir LGBTQ+ eitynėms Kaune.

„Jeigu aš kaip prezidentas pareikščiau savo nuomonę šituo klausimu, tai nebūtų labai korektiška, turint omenyje tai, kad tiek vienas, tiek kitas atvejis yra apskųstas teismui ir teismas dėl to priims sprendimus“, – ketvirtadienį žurnalistams Lazdijuose sakė prezidentas.

„Šiaip, aš pasisakau, nes tai yra įtvirtinta mūsų Konstitucijoje – susirinkimų, žodžio laisvė yra įtvirtinti dalykai ir jais turi naudotis visi Lietuvos žmonės“, – pridūrė jis.

Vilniaus miesto savivaldybė po pakartotinio svarstymo dėl per didelio dalyvių skaičiaus ir žvalgybos perspėjimų apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę neišdavė leidimo Lietuvos šeimų sąjūdžio rugsėjo 10-ąją planuojamam mitingui prie Seimo.

Šį sprendimą mitingo organizatoriai apskundė teismui.

Kauno miesto savivaldybė dar birželį nesuderino maršruto LGBTQ+ eitynėms miesto centre, motyvuodama vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ir neproporcingai dideliais nepatogumais miestiečiams.

Šį sprendimą eitynių organizatoriai apskundė teismui, kuris nurodė savivaldybei suderinti maršrutą, tačiau savivaldybė sprendimą apskundė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *