Konstitucinis Teismas: S. Rudėnaitė negali laikinai vadovauti Aukščiausiajam Teismui

Фото BFL/ Вигинтаса Скарайтиса

Konstitucinis Teismas ketvirtadienį paskelbė, kad teisėja Sigita Rudėnaitė negali eiti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir laikinai vadovauti visam teismui, kol neišnagrinėta jos atleidimo byla. 

„Seimo (…) nutarimo galiojimo sustabdymas (…) negali būti aiškinamas kaip suteikiantis teisėjai S. Rudėnaitei teisę eiti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigas, kol Konstitucinis Teismas neišnagrinėjo konstitucinės justicijos bylos“, – rašoma Konstitucinio Teismo sprendime. 

Seimas balandžio mėnesį atmetė prezidento Gitano Nausėdos teikimą skirti S. Rudėnaitę Aukščiausiojo Teismo pirmininke ir kartu atleido ją iš Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų. Vėliau parlamentarai paprašė Konstitucinio Teismo išaiškinti, ar atleidimas buvo teisėtas.

Konstituciniam Teismui priėmus Seimo prašymą, S. Rudėnaitė laikinai grįžo į Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigas ir kartu laikinosios teismo pirmininkės pareigas.

S. Rudėnaitė grįžimą į pareigas grindė tuo, kad Seimo nutarimo, kuriuo ji buvo atleista, galiojimas buvo sustabdytas, kai Konstitucinis Teismas nusprendė nagrinėti jo konstitucingumą.

Kai kuriems teisininkams suabejojus tokia interpretacija, ji paprašė Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

Konstitucinis Teismas ketvirtadienį paskelbė, kad Seimo „nutarimo galiojimo sustabdymas nereiškia, kad panaikinami ar pakeičiami įvykę teisiniai padariniai – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos S. Rudėnaitės atleidimas iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigų“.

Teismas konstatavo, kad S. Rudėnaitė šiuo metu neturi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko ir šio teismo pirmininko įgaliojimų. Formaliai jis paskelbė, kad nenagrinės S. Rudėnaitės kreipimosi, nes ji neturi įgaliojimų jį pateikti. 

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atstovai sako, kad Konstitucinio Teismo sprendimas šiuo metu nagrinėjamas.

„Šiuo metu susipažįstame su Konstitucinio Teismo sprendimu, jį nagrinėjame. Atitinkami sprendimai bus priimti po to. Kai tik turėsime daugiau informacijos – pranešime“, – BNS ketvirtadienį sakė Aukščiausiojo Teismo atstovė Dovilė Skiauterienė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *