Koronavirusas ir toliau plinta gydymo įstaigose – NVSC

Nuotrauka Vidmanto Balkūno/ (VUL Santaros klinikos

Koronavirusas ir toliau plinta gydymo įstaigose, vien Respublikinės Klaipėdos ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje per praėjusią parą nustatyti 24 nauji koronaviruso atvejai, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Dar 18 naujų atvejų yra siejama su protrūkiu Regioninėje Telšių ligoninėje, iš kurių trys yra pacientai ir 15 darbuotojų.

Tuo tarpu Alytaus rajono Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje koronavirusas nustatytas 13 pacientų.

NVSC teigimu, praėjusią parą taip pat registruoti atvejai, susiję su protrūkiais Kretingos rajono Salantų Pirminės sveikatos priežiūros centro Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Klaipėdos rajone veikiančiuose Viliaus Gaigalaičio globos namuose.

Be to, nauji atvejai fiksuoti ir Prienų globos namų, Kauno K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės, Kauno klinikų, LSMU Kauno ligoninės, Raseinių, Biržų, Tauragės, Mažeikių ligoninių, Šilalės rajono Kvėdarnos parapijos senelių globos namų, Telšių rajone esančių Dūseikių socialinės globos namų protrūkiuose.

Epidemiologų teigimu, taip pat visoje Lietuvoje praėjusią parą registruota daugiau nei 200 infekcijos atvejų, siejamų su protrūkiais šeimose.

Neištirta daugiau nei pusė naujų atvejų

Iš 1935 naujų infekcijos atvejų 512 registruota Vilniaus, 372 – Kauno, 274 – Klaipėdos, 197 – Šiaulių, 150 –Panevėžio, 124 – Alytaus, 94 – Telšių, 91 – Marijampolės, 68 – Tauragės ir 40 – Utenos apskrityse.

„13 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo“, – rašoma pranešime.

NVSC duomenimis, iš per praėjusią parą gautų 1935 teigiamų testų rezultatų darbo valandomis buvo gauti 1226, iš kurių 856 atvejų epidemiologinė diagnostika buvo atlikta, taip pat dar 709 atvejai į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį, todėl jų diagnostika bus atliekama trečiadienį.

Iš ištirtų atvejų 248 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 38 tūkst. 810 asmenų, 29 tūkst. 2 – tebeserga, 9362 – pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 323 žmonės, dėl kitų priežasčių – 125 užsikrėtusieji.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *