Koronavirusas Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas vaikui, užsikrėtė medikų šeima

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Antradienį paryčiais patvirtinta, jog koronavirusine infekcija (COVID-19) užsikrėtė pirmasis vaikas šalyje – infekcija diagnozuota trejų metų pacientui, kuris šiuo metu išleistas gydytis į namus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Jos duomenimis, koronavirusas jau anksčiau diagnozuotas vaiko tėčiui, kuris yra gydytojas, šiąnakt COVID-19 nustatyta ir jo gydytojai motinai.

Iš tyrimus atlikusios Santaros klinikų laboratorijos paryčiais gauti dar du teigiami ėminių rezultatai – koronavirusinė infekcija nustatyta dar dviem rizikos grupėje esantiems pacientams, kurie šiuo metu gydomi Santaros klinikose. 

Taip pat šiąnakt gauti dar keturi teigiami atsakymai iš Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos. Vienas pacientas, kuriam infekcija patvirtinta po kontakto su iš užsienio grįžusiais asmenims, gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Kiti trys atvejai nustatyti Klaipėdos mobiliajame punkte. Su šiais pacientais, kurių ėminiai paimti mobiliajame punkte, susisiekta, jie instruktuoti, kaip elgtis. 

Remiantis iš laboratorijų gautais duomenimis, bendras patvirtintų atvejų skaičius siekia 187. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.