Koronavirusas patvirtintas aštuoniems NATO bataliono Lietuvoje kariams

Nuotrauka kam.lt/ I. Budzeikaitės asociatyvi foto

Koronavirusas patvirtintas aštuoniems Lietuvoje dislokuoto tarptautinio NATO bataliono kariams iš sąjungininkų šalių, BNS antradienį patvirtino Krašto apsaugos ministerija.

„Iki šiol koronavirusas nustatytas aštuoniems bataliono kariams. Pirmasis atvejis buvo savaitgalį, dar septyni atvejai patvirtinti antradienį“, – BNS sakė krašto apsaugos ministro patarėja Vita Ramanauskaitė.

Ministro patarėja sakė negalinti detalizuoti, kokių sąjungininkų šalių kariams buvo patvirtintas virusas.

Bataliono atstovas kapitonas Evertas-Janas Danielsas BNS teigė, kad šiuo metu kariniai mokymai vyksta tik grupės viduje, bendri veiksmai su kitais daliniais apriboti, siekiant apriboti skirtingų karių kontaktus. 

Karininkas taip pat atsisakė nurodyti karių pilietybę. Jis informavo, kad savaitgalį susirgęs karys ir vienas karys, kuriam infekcija patvirtinta antradienį, išskraidinti namo tuo pačiu skrydžiu, Lietuvoje šiuo metu likę šeši kariai su patvirtinta infekcija. 

Savaitgalį susirgęs olandų karys ir dar keturi olandų kariai, kuriems virusas buvo įtartas dėl ligos simptomų, buvo išskraidinti į Nyderlandus.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017 metų vasarį. Batalionui Lietuvoje vadovauja Vokietija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.