Koronavirusu Lietuvoje serga jaunesni žmonės, daugėja besimptomių atvejų

Фото pixabay.com

Lietuvoje koronavirusu serga jaunesni žmonės, daugėja besimptomių atvejų, sako specialistai.

„Pirmosios rugsėjo mėnesio savaitės duomenys rodo, kad daugiausia COVID-19 ligos atvejų nustatoma testuojant asmenis kaip aukštos rizikos arba atliekant profilaktinius tyrimus“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Jos turimais duomenimis, per pirmąją rugsėjo savaitę besimptomiai atvejai sudarė 40 procentų, kai rugpjūtį jų buvo 29 procentai.

„Tai pagrindžia situaciją, kad serga jauni žmonės, vis jaunesni“, – sakė NVSC atstovė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga su tuo, kad šiuo metu koronavirusu dažniau serga jauni žmonės, siejo ir tai, kad registruojama gana nedaug mirčių.

„Mirčių skaičius nedidelis santykinai yra paaiškinamas tuo, kad tiktai dažniau užsikrečia koronaviruso infekcija jaunesnė populiacija, skirtingai negu buvo kovo ar balandžio mėnesiais“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad jaunimas anksčiau ar vėliau susitiks su vyresniais žmonėmis, kuriems koronavirusas statistiškai yra pavojingesnis, todėl ragino žmones neatsipalaiduoti.

„Stebint bendrai epidemiologinę situaciją reikia pasakyti, kad ji šiuo metu nėra kažkaip ypatingai blogėjanti, bet dar ir dar kartą noriu paprašyti neužsimiršti, neatsipalaiduoti“, – kalbėjo A. Veryga.

Lietuvoje iš viso patvirtinta 3,1 tūkst. koronaviruso atvejų, tebeserga 1046 asmenys, 1955 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų. Ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 42 žmonės.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.