Kovą negauta apie 15 proc. planuotų mokesčių – VMI vadovė

Фото BFL/ Вигинтаса Скарайтиса

Kovo mėnesį į valstybės biudžetą gauta apie 15 proc. mažiau mokesčių nei planuota, pranešė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovė Edita Janušienė.

„Mūsų kovo mėnesio planas, bendrosios pajamos, neįvykdytas apie 15 proc. Apie konkrečias sumas, kai suderinsime galutinai, tikrai informuosime“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė E. Janušienė.

Ji kol kas negalėjo pasakyti, kiek nesurinkta pridėtinės vertės ir kitų pagrindinių mokesčių. 

Siekiant padėti nuo koronaviruso ir paskelbto karantino nukentėjusiam verslui, Vyriausybė paskelbė, kad bus leidžiama atidėti mokesčių mokėjimą arba išdėstyti juos ilgesniam laikui, netaikant palūkanų. Mokesčių mokėtojai bus atleidžiami nuo baudų, delspinigių, bus sustabdytas mokestinių nepriemokų išieškojimas.

VMI anksčiau šį mėnesį paskelbė 35 tūkst. ūkio subjektų, nukentėjusių nuo paskelbto karantino, sąrašą. Šios įmonės bus atleidžiamos nuo delspinigių, nebus išieškomi mokesčiai.

E. Janušienė teigė, kad įmonės, kurios nepateko į sąrašą, turi kreiptis į VMI ir jos į sąrašą bus įtrauktos. Anot jos, tokių prašymų yra gauta apie 5 tūkst.

Anot jos, jei įmonei, kurios veikla įtraukta į 175 per karantiną uždraustų veiklų sąrašą, dėl mokesčių rūpintis nereikia.

„Yra paviešintos veiklos, ir jei gyventojas vykdo individualią veiklą, kuri įtraukta į 175 veiklas, jam tikrai nereikia rūpintis dėl mokesčių ir „Sodros“ įmokų“, – sakė E. Janušienė.

Ji patikino, kad VMI toliau dirba nuotoliniu būdu bei atlieka patikrinimus,

„Mūsų darbas nesustojo, taip, mes šiandien su klientais dirbame nuotoliniu būdu. Sumažėjo tik operatyvių patikrinimų skaičius ir tai yra natūralu, nes nenorime ir negalime bendrauti tiesiogiai su verslu“, – sakė VMI vadovė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.